Akt 2

Nakład wyczerpany

Przeglądaj książkę
 • Tytuł oryginalny:

  Akt 2

 • Liczba stron:

  128

 • Liczba zdjęć:

  114

 • Format:

  240 x 300 mm

 • ISBN:

  978-83-7576-080-4

 • EAN:

  9788375760804

 • Oprawa:

  twarda z obwolutą

 • Numer wydania:

  II

 • Rok wydania:

  2010

 • Język:

  polski

Akt 2

Wacław Wantuch  (fot.) | Jerzy Pilch  (wstęp) | Władysław Pluta  (proj. graf.)

W 2003 roku ukazał się w Wydawnictwie BOSZ pierwszy album „Akt”. Kolejny zbiór artystycznych fotografii Wacława Wantucha jest efektem chęci uzupełnienia, dopowiedzenia tego, co już udało uchwycić się na zdjęciach. Coraz nowocześniejszy sprzęt, możliwość wydobycia lepszych półtonów, obecność nowych modelek – wszystko to sprawia, że album „Akt 2”, utrzymany w podobnej stylistyce jak poprzednia publikacja, przynosi jednak materiał nieco odmienny w charakterze i detalach.
 Wprowadzeniem do spotkania z czarno-białymi aktami pięknych kobiet jest tekst uznanego prozaika i publicysty Jerzego Pilcha.

Pobierz PDF

Fragment wstępu:

Gdy patrzę na akt kobiecy, jestem – rzecz jasna – w sednie dwóch skażeń. Ona skażenia są tak nieuniknione, że w gruncie rzeczy są naturalne. Jako facet (typowy), nie jestem w stanie patrzeć na najbardziej nawet wymyślny, najbardziej "artystyczny" akt bez poznawczej ciekawości, jakie mianowicie fotografowana dziewczyna ma ramiona, nogi, piersi itd. Nawet akty, które są w istocie kompozycjami zupełnieni bezcielesnych płaszczyzn czy krzywizn, próbuję zawsze w jakimś paśmie tak rozkodować, by przynajmniej wiedzieć, jaki rozmiar biustonosza modelka – zanim została w abstrakcję przistoczona – zdjęła.

Jerzy Pilch

Wacław Wantuch – (ur. 1965) absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, artysta fotografik i pisarz. Tworzy przede wszystkim akty kobiece. Miał osiem wystaw indywidualnych oraz brał udział w ponad dwudziestu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Krakowie. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Znakiem rozpoznawczym jego aktów są zaskakujące ujęcia. Autor albumów fotograficznych Akt, Akt 2, Akty.

Jerzy Pilch – prozaik, dramaturg i publicysta współpracujący z wieloma polskimi magazynami. Uważny obserwator i komentator otaczającej rzeczywistości.

Prof. Władysław Pluta – wykładowca krakowskiej ASP na Wydziale Form Przemysłowych, doświadczony i utytułowany projektant graficzny, autor licznych plakatów, katalogów, opracowań graficznych książek i systemów identyfikacji wizualnej, laureat wielu nagród i wyróżnień.

Dziękujemy za dodanie recenzji
Brak recenzji

Tytuły powiązane:

Akt

Wacław Wantuch

2006

Akty

Wacław Wantuch

2010

Art Color Ballet

Agnieszka Glińska

2010

aktualności

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki

Już w czwartek rozpocznie się tegoroczna edycja Warszawskich Targów Książki. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska...

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

„Buszewicz. Plakaty” to kolejna pozycja w serii o najwybitniejszych twórcach plakatów, tym razem...

> więcej

Piotr Gawron (ur. 1943) – rzeźbiarz i pedagog, absolwent Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Zofii...

> więcej

«powrót