Rozmowy do-prawdy. Rozmawia Katarzyna Szymańska-Borginon

Cena:

14.90 zł
28.00 zł

 • Tytuł oryginalny:

  Rozmowy do-prawdy. Rozmawia Katarzyna Szymańska-Borginon

 • Liczba stron:

  152

 • Liczba zdjęć:

  34

 • Format:

  160 x 180 mm

 • ISBN:

  83-89747-09-X

 • EAN:

  9788389747099

 • Oprawa:

  miękka

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2004

 • Język:

  polski

Rozmowy do-prawdy. Rozmawia Katarzyna Szymańska-Borginon

Phil Bosmans  (autor) | Katarzyna Szymańska-Borginon  (autor) | Władysław Pluta  (proj. graf.) | Krystyna Karlińska-Kubik  (fot.)

Phil Bosmans rozmawia z Katarzyną Szymańską-Borginon o swoich przekonaniach, miłości, wierze, cierpieniu, śmierci, pracy, działalności, rodzinie i wielu innych sprawach ważnych dla każdego człowieka.
Phil Bosmans – flamandzki ksiądz katolicki, zakonnik ze zgromadzenia Monfortanerów. Autor kilku bestsellerów. Jego książki przetłumaczono na dwadzieścia cztery języki, w tym na polski. Całkowity nakład na świecie przekroczył niedawno dziesięć milionów egzemplarzy. Jego optymistyczne recepty na życie, tworzone w formie aforyzmów czy wierszy, wynikają z głębokiej wiary, własnego doświadczenia i współodczuwania z ludźmi cierpiącymi, najbiedniejszymi, samotnymi. „Zakochany w człowieku” – tak często mówi sam o sobie.

Książka została wydana we współpracy z Wydawnictwem Salezjańskim.


Phil Bosmans (1922-2012) - flamandzki ksiądz katolicki, zakonnik ze zgromadzenia Monfortanerów. Jego książki przetłumaczono na dwadzieścia cztery języki, w tym na polski. Jego optymistyczne recepty na życie, tworzone w formie aforyzmów czy wierszy, wynikały z głębokiej wiary, własnego doświadczenia i współodczuwania z ludźmi cierpiącymi, najbiedniejszymi, samotnymi. Zakochany w człowieku - tak często mówił sam o sobie. W 1959 roku założył w Belgii Stowarzyszenie Bez Nazwy, ruch oparty na wolontariacie. Stowarzyszenie szerzy "kulturę serca", postawę, która ma być odpowiedzią na duchową pustkę współczesnego społeczeństwa. 

Katarzyna Szymańska-Borginon jest korespondentką radia RMF FM w Brukseli, pracuje także dla tygodnika "Newsweek Polska". Przez pięć lat, jako Katarzyna van Kraainem, publikowała także w nieistniejącym już "Życiu". Jest laureatką nagrody Grand Press w 2001 w kategorii najlepszy news. Otrzymała wyróżnienie w konkursie Europejskie Pióro 2002.

Prof. Władysław Pluta – wykładowca krakowskiej ASP na Wydziale Form Przemysłowych, doświadczony i utytułowany projektant graficzny, autor licznych plakatów, katalogów, opracowań graficznych książek i systemów identyfikacji wizualnej, laureat wielu nagród i wyróżnień.

Krystyna Karlińska-Kubik jest lekarzem ginekologiem-położnikiem.

Jej pasją od wielu lat jest poznawanie świata. Przemierzyła 34 kraje, ale najlepiej czuje się w Afryce. Do Kenii powracała trzy razy, poza tym zwiedziła Egipt, Tunezję, Ghanę, Togo, Namibię, Ugandę, Tanzanię z Zanzibarem, RPA ze Swazilandem. Miłość do tego kontynentu zaowocowała albumem "Szeptem o Afryce", pełnym ciekawych zdjęć i osobistych refleksji.

Autorka należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Brała udział w wystawach zbiorczych i autorskich.

Mieszka z rodziną w Warszawie.

Dziękujemy za dodanie recenzji
Brak recenzji

Tytuły powiązane:

Jerzy Skarżyński. Chwile z życia malarza i scenografa

Katarzyna Filimoniuk

2004

O wszystkim

Olgierd Budrewicz

2010

Słownik warszawski

Olgierd Budrewicz

2011

Wertepy życia

Stanisław Rusin

2010

aktualności

Uroczysta premiera albumu "Oto sztuka polskiego plakatu"

Mamy zaszczyt zaprosić na uroczystą premierę albumu Oto sztuka polskiego plakatu autorstwa Doroty Folgi-Januszewskiej, Lecha...

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

Album prezentujący najpiękniejsze ikony w polskich kolekcjach.

> więcej

Nowe wydanie niezwykłej urody albumu przedstawiającego współczesną Polskę z jej urokliwymi krajobrazami, zabytkami oraz...

> więcej

«powrót