Rozmowy do-prawdy. Rozmawia Katarzyna Szymańska-Borginon

Nakład wyczerpany

 • Tytuł oryginalny:

  Rozmowy do-prawdy. Rozmawia Katarzyna Szymańska-Borginon

 • Liczba stron:

  152

 • Liczba zdjęć:

  34

 • Format:

  160 x 180 mm

 • ISBN:

  83-89747-09-X

 • EAN:

  9788389747099

 • Oprawa:

  miękka

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2004

 • Język:

  polski

Rozmowy do-prawdy. Rozmawia Katarzyna Szymańska-Borginon

Phil Bosmans  (autor) | Katarzyna Szymańska-Borginon  (autor) | Władysław Pluta  (proj. graf.) | Krystyna Karlińska-Kubik  (fot.)

Phil Bosmans rozmawia z Katarzyną Szymańską-Borginon o swoich przekonaniach, miłości, wierze, cierpieniu, śmierci, pracy, działalności, rodzinie i wielu innych sprawach ważnych dla każdego człowieka.
Phil Bosmans – flamandzki ksiądz katolicki, zakonnik ze zgromadzenia Monfortanerów. Autor kilku bestsellerów. Jego książki przetłumaczono na dwadzieścia cztery języki, w tym na polski. Całkowity nakład na świecie przekroczył niedawno dziesięć milionów egzemplarzy. Jego optymistyczne recepty na życie, tworzone w formie aforyzmów czy wierszy, wynikają z głębokiej wiary, własnego doświadczenia i współodczuwania z ludźmi cierpiącymi, najbiedniejszymi, samotnymi. „Zakochany w człowieku” – tak często mówi sam o sobie.

Książka została wydana we współpracy z Wydawnictwem Salezjańskim.


Phil Bosmans (1922-2012) - flamandzki ksiądz katolicki, zakonnik ze zgromadzenia Monfortanerów. Jego książki przetłumaczono na dwadzieścia cztery języki, w tym na polski. Jego optymistyczne recepty na życie, tworzone w formie aforyzmów czy wierszy, wynikały z głębokiej wiary, własnego doświadczenia i współodczuwania z ludźmi cierpiącymi, najbiedniejszymi, samotnymi. Zakochany w człowieku - tak często mówił sam o sobie. W 1959 roku założył w Belgii Stowarzyszenie Bez Nazwy, ruch oparty na wolontariacie. Stowarzyszenie szerzy "kulturę serca", postawę, która ma być odpowiedzią na duchową pustkę współczesnego społeczeństwa. 

Katarzyna Szymańska-Borginon jest korespondentką radia RMF FM w Brukseli, pracuje także dla tygodnika "Newsweek Polska". Przez pięć lat, jako Katarzyna van Kraainem, publikowała także w nieistniejącym już "Życiu". Jest laureatką nagrody Grand Press w 2001 w kategorii najlepszy news. Otrzymała wyróżnienie w konkursie Europejskie Pióro 2002.

Prof. Władysław Pluta – wykładowca krakowskiej ASP na Wydziale Form Przemysłowych, doświadczony i utytułowany projektant graficzny, autor licznych plakatów, katalogów, opracowań graficznych książek i systemów identyfikacji wizualnej, laureat wielu nagród i wyróżnień.

Krystyna Karlińska-Kubik jest lekarzem ginekologiem-położnikiem.

Jej pasją od wielu lat jest poznawanie świata. Przemierzyła 34 kraje, ale najlepiej czuje się w Afryce. Do Kenii powracała trzy razy, poza tym zwiedziła Egipt, Tunezję, Ghanę, Togo, Namibię, Ugandę, Tanzanię z Zanzibarem, RPA ze Swazilandem. Miłość do tego kontynentu zaowocowała albumem "Szeptem o Afryce", pełnym ciekawych zdjęć i osobistych refleksji.

Autorka należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Brała udział w wystawach zbiorczych i autorskich.

Mieszka z rodziną w Warszawie.

Dziękujemy za dodanie recenzji
Brak recenzji

Tytuły powiązane:

Jerzy Skarżyński. Chwile z życia malarza i scenografa

Katarzyna Filimoniuk

2004

O wszystkim

Olgierd Budrewicz

2010

Słownik warszawski

Olgierd Budrewicz

2011

Wertepy życia

Stanisław Rusin

2010

aktualności

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki

Już w czwartek rozpocznie się tegoroczna edycja Warszawskich Targów Książki. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska...

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

„Buszewicz. Plakaty” to kolejna pozycja w serii o najwybitniejszych twórcach plakatów, tym razem...

> więcej

Piotr Gawron (ur. 1943) – rzeźbiarz i pedagog, absolwent Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Zofii...

> więcej

«powrót