Poradnik astrologiczny

Cena:

9.90 zł
34.90 zł

 • Tytuł oryginalny:

  Poradnik astrologiczny

 • Liczba stron:

  120

 • Liczba zdjęć:

  48

 • Format:

  190 x 250 mm

 • ISBN:

  978-83-89747-93-8

 • EAN:

  9788389747938

 • Oprawa:

  twarda

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2007

 • Język:

  polski

Poradnik astrologiczny

Hanna Bakuła  (autor) | Marek Wajda  (proj. graf.)

„Poradnik astrologiczny” Hanny Bakuły to skrzące się dowcipem i humorem pozytywne i negatywne charakterystyki poszczególnych znaków Zodiaku. W zależności od tego, od której strony – czarnej czy białej – zaczniemy czytać książkę, dostaniemy albo pełen pochwał, albo najeżony krytyką opis osób, które urodziły się w poszczególnych miesiącach. Uzupełnieniem tych zabawnych, świetnie napisanych tekstów są wykazy sławnych osób spod danego znaku. Całość ubarwiają zharmonizowane z koncepcją książki ilustracje autorki.

Baran – pani

21 marca – 19 kwietnia, planeta Mars

Na przykład: Hanna Bakuła – malarka; Irena Eris – bizneswoman; Aneta Kręglicka – Miss Świata; Agata Młynarska – dziennikarka; Maria Seweryn – aktorka


Horoskop negatywny
Jest 21 marca, rozpoczyna się wiosna, słońce wchodzi w znak BARANA, rozpoczynając rok astrologiczny.
Dzieci urodzone w tym znaku są wściekłe, kłamią, histeryzują, kradną cukierki, niszczą ubrania i kłócą się z rodzicami, których prędko wykańczają psychicznie.
 
PANI BARAN
Wygląda zwykle dość efektownie dzięki wyzywającemu spojrzeniu, dużemu biustowi i zbyt ekstrawaganckiemu ubraniu. Musi natychmiast być w centrum uwagi. Przysiada się do pierwszego lepszego pana, który na przykład jest wiernym żonie księgowym z prowincji, opowiada bzdury, wyszarpuje go do tańca, rozpłaszcza biustem, błaga o telefon i za sekundę zapomina, że go kiedykolwiek widziała na oczy. Jest swawolna, zaczepna, wybuchowa, nietolerancyjna i egocentryczna. Dużo mówi o swoim dobrym sercu i każdemu pochopnie coś obiecuje. Pozornie uczuciowa i ciepła, pogodna i roześmiana, w duszy jest głęboko znudzonym facetem, którego poczucie humoru polega na wyśmiewaniu wszystkiego i wszystkich. Jej erotyzm jest pozorny. Ma głęboko perwersyjną naturę. Interesuje ją tylko sam moment łowienia i nadgryzania ofiary. Lekko napoczętą porzuca i opowiada o tym koleżankom, dorzucając paskudne szczegóły od siebie. Kobiety Barana należy się wystrzegać, bo jest gwałtowna, uparta jak osioł i wredna jak Lukrecja Borgia.


Horoskop pozytywny
21 marca – pierwszy dzień wiosny. Rok astrologiczny rozpoczyna pierwszy, najważniejszy i najmilszy znak zodiaku – BARAN. Nad horyzontem dobrotliwie uśmiecha się planeta Mars.
Dzieci urodzone w tym znaku są po prostu fantastyczne. Absolutnie samodzielne, odważne, nienaprzykrzające się dorosłym, wyrastają na podporę rodziców, napoleońskich generałów i najwspanialszych kochanków.

PANI BARAN
Osoby, które zmyli jej bujna, agresywna kobiecość, przebojowość, a czasem pewna szorstkość, są po prostu głupie i nie znają się na ludziach. Pani Baran to uosobienie dobrego serca, miękkości, lojalności. Gdyby nie istniały kobiety Barany, świat byłby nudny i zakłamany, a słabsi mężczyźni na pewno by wyginęli. Od rana atrakcyjna, zadbana, pełna zapału, ubiera się Pani Baran najpiękniej jak może. Wciąż myśli, co może zrobić dla ukochanych osób. Dla bliskich nie żałuje ani czasu, ani pieniędzy. Od wczesnej młodości, świadoma swego wdzięku, opiekuje się młodszymi kolegami ze szkoły. Uczy ich, jak i gdzie całować, daje im kanapki z szynką i – o ile trzeba – chętnie i skutecznie bije się w ich obronie, zajadła jak tygrysica. Ma wielkie powodzenie dzięki wrodzonemu czarowi i przeważnie dość dużemu biustowi. Woli jednak być koleżanką niż narzeczoną w niebieskiej sukience. Dość wcześnie wychodzi za mąż za biednego, niezaradnego i leniwego studenta, któremu chętnie zastępuje matkę, a przede wszystkim babcię. Jeśli młodzieniec nie wykorzystuje tej szansy i dalej jest leniwy, porzuca go bez specjalnego żalu. Wtedy udaje się na swego rodzaju tułaczkę matrymonialną, w czasie której kreuje różnych marnych facetów, sama nie tracąc nic ze swojej energii. Za dziećmi nie przepada, więc ich nie ma. Mężczyźni są jej rozrywką i pociechą. Niezwykle solidna, punktualna i niezawodna, o ile wytrzyma z jakimś fajtłapą, na starość kupuje mu willę z ogrodem, a sama w różowych spodniach w kratę wraz z wycieczką amerykańskich staruszek zwiedza świat za odłożone bez problemu pieniądze.

 

Dziękujemy za dodanie recenzji
Brak recenzji

Tytuły powiązane:

Nie bij jej, bo się spocisz

Zbigniew Lengren

2007

Rysunki przyczynowo-skutkowe

Andrzej Lichota

2006

Rysunki różne, kwadratowe i podłużne

Edward Lutczyn

2010

Szymon Kobyliński. Za dużo tematów outlet

Szymon Kobyliński

2009

aktualności

Tamara Łempicka, królowa art deco. Spotkanie z Marisą de Lempicką oraz Marią Anną Potocką.

Tamara Łempicka, królowa art déco. Spotkanie z Marisą de Lempicką oraz Marią Anną Potocką

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

Wyjątkowy album poświęcony twórczości Zdzisława Beksińskiego – jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących...

> więcej

Wyjątkowy album poświęcony twórczości Zdzisława Beksińskiego – jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących...

> więcej

«powrót