Warmia Mazury

Cena:

10.00 zł
39.00 zł

Końcówka nakładu

 • Tytuł oryginalny:

  Warmia Mazury

 • Liczba stron:

  80

 • Liczba zdjęć:

  87

 • Format:

  210 x 280 mm

 • ISBN:

  83-87730-50-5

 • EAN:

  9788387730505

 • Oprawa:

  twarda

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2002

 • Język:

  polsko-niemiecki

Warmia Mazury

Jan Ciesielski  (fot.) | Olgierd Budrewicz  (wstęp) | Władysław Pluta  (proj. graf.) | Sabine Lipiński  (tłum.) | Krzysztof Lipiński  (tłum.)

W kolejnym albumie z serii Bosz Polska zapraszamy na Mazury i Warmię – do krainy jezior, lasów, żagli i wspaniałych zabytków. Urodę tego regionu zamknął w swoich fotografiach Jan Ciesielski, wstęp napisał Olgierd Budrewicz. Album ukazał się w dwóch wersjach językowych: polsko-angielskiej i polsko-niemieckiej.

Egzemplarze niepełnowartościowe, niewielkie uszkodzenia okładek.

Fragment wstępu:

Warmia i Mazury to jakby cenny prezent. Prezent dla Warszawy. Stolica, potraktowana przez drugą wojnę światową bez nadmiaru łaskawości, dość niespodziewanie otrzymała od niej – dzięki przesuniętym granicom państwa – cenny podarunek: bezpośrednie sąsiedztwo obszaru wielkiej urody, czyli Warmię i Mazury. Ten świat pełen wody, lasów, starych zamków, ratuszów i kościołów, ptactwa i ryb, jest po prostu na rzut beretem. Nic dziwnego, że tłumy turystów i wczasowiczów zmierzają latem na północ, zaludniając każdy płachetek ziemi i każdy skrawek wody. Wszyscy mamy własne, dość rozmaite widzenie krainy „tysiąca jezior”: jedni zachowują w oczach wypełnione wiatrem białe żagle, inni czują w ręku podniecające drganie wędki, jeszcze inni zachwycają się widokiem kormoranów i czarnych bocianów, które tu – razem ze stadami białych – rezydują od wielu lat (ten fenomenalny czarno-biały świat ornitologii obejmuje również populację mazurskich łabędzi). Fascynujący świat roślin i zwierząt spotkać można na bagnach i torfowiskach, podziw budzą kwitnące łąki, przepastne bory, wodny świat jezior. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Można wręcz mówić o wypoczynkowym raju Polski; Europa niewiele ma podobnych obszarów nieskażonej natury.

Olgierd Budrewicz

Olgierd Budrewicz – słynny podróżnik, pisarz i dziennikarz. Zwiedził i opisał ponad sto krajów na wszystkich kontynentach. Autor kilkudziesięciu książek i niezliczonej liczby reportaży, a także programów telewizyjnych i scenariuszy dokumentów filmowych. Wieloletni współpracownik redakcji dzienników i czasopism, w tym tygodnika „Przekrój". W publicystyce zajmował się też zagadnieniami polonijnymi. Jego teksty doczekały się licznych przekładów. Były żołnierz Armii Krajowej i uczestnik Powstania Warszawskiego, pełen pasji varsavianista. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i The Explorers Club.

Prof. Władysław Pluta – wykładowca krakowskiej ASP na Wydziale Form Przemysłowych, doświadczony i utytułowany projektant graficzny, autor licznych plakatów, katalogów, opracowań graficznych książek i systemów identyfikacji wizualnej, laureat wielu nagród i wyróżnień.


Dziękujemy za dodanie recenzji
Brak recenzji

Tytuły powiązane:

Warmińsko-Mazurskie

Janusz Monkiewicz

2006

aktualności

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki

Już w czwartek rozpocznie się tegoroczna edycja Warszawskich Targów Książki. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska...

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

„Buszewicz. Plakaty” to kolejna pozycja w serii o najwybitniejszych twórcach plakatów, tym razem...

> więcej

Piotr Gawron (ur. 1943) – rzeźbiarz i pedagog, absolwent Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Zofii...

> więcej

«powrót