Przewodnik Bieszczady, 2012

Nakład wyczerpany

Przeglądaj książkę
 • Tytuł oryginalny:

  Przewodnik Bieszczady, 2012

 • Liczba stron:

  300

 • Liczba zdjęć:

  145

 • Format:

  116 x 220 mm

 • ISBN:

  978-83-7576-175-7

 • EAN:

  9788375761757

 • Oprawa:

  miękka

 • Numer wydania:

  X

 • Rok wydania:

  2012

 • Język:

  polski

Przewodnik Bieszczady, 2012

Paweł Luboński  (autor) | Ryszard Nater  (fot.) | Zygmunt Nater  (fot.) | Jakub Kinel  (proj. graf.)

Kolejne, zaktualizowane, dziesiąte już wydanie znanego i cenionego przewodnika krajoznawczego Wydawnictwa Bosz. Bogato ilustrowany, tym razem pojawia się dodatkowo w zmienionej szacie graficznej. Czytelnik i turysta znajdzie tu opis historii, kultury, zabytków, przyrody, geografii, szlaków turystycznych i innych atrakcji Bieszczadów, a także 33 mapy oraz aktualne informacje praktyczne.

Zapraszamy w Bieszczady!

Dziękujemy za dodanie recenzji
+

Cezary Rudziński, Globtroter Info, Kurier 365 10-12-2012 09:16

BOSZ: BIESZCZADY 2012

 

Ukazał się, już drugi w tym roku, przewodnik Wydawnictwa BOSZ po Bieszczadach. Poprzedni, mini przewodnik tych samych autorów, który omawiałem w maju br. wydany został po raz czwarty.

 

Jest przeznaczony dla tych turystów, którzy z braku czasu bądź zainteresowania nie zamierzają wgłębiać się w historię i szczegóły dotyczące tego regionu kraju. Chcą tylko zobaczyć najciekawsze miejsca, najważniejsze zabytki i najpiękniejsze krajobrazy oraz uzyskać podstawową wiedze o przeszłości, kulturze i przyrodzie Bieszczadów.

 

„Duży”, prezentowany obecnie przewodnik krajoznawczy, to już dziesiąte, zaktualizowane wydanie tej znanej i cenionej pozycji Wydawnictwa BOSZ. Tym razem w zmienionej szacie graficznej, nieznacznie mniejszym formacie oraz kartonowych, lakierowanych okładkach, zawiera bogatą treść.

 

Mnóstwo informacji praktycznych, a także dosyć wyczerpującą prezentację historii i współczesności polskiej części regionu bieszczadzkiego, jego przyrody oraz zabytków. Lekturę oraz podróżowanie i aktywne poznawanie tego pięknego zakątka kraju ułatwia ponad 30 map i planów oraz z górą 200, przeważnie świetnych zdjęć.

 

Podobnie jak w poprzednich wydaniach, po wstępie „Dlaczego warto odwiedzić Bieszczady?” oraz rozdziale prezentującym ich geografię, trochę geomorfologię, przyrodę i przeszłość oraz teraźniejszość, znajdują się rozdziały poświęcone poszczególnym częściom tych gór i ich pogórza oraz prowadzącym po nich szlakach turystycznych. Podbieszczadzkim miastom, otoczeniu Jeziora Solińskiego, zabytkom i ciekawym dolinom Osławy i Osławicy, okolicom Baligrodu i Cisnej, wschodnim rubieżom oraz Bieszczadom Wysokim.

 

W ostatnim rozdziale są informacje praktyczne. Całość zamykają Indeksy: map i planów oraz nazw geograficznych. Wydawca na specjalnej stronie przedstawił również inne publikacje BOSZ: przewodniki po innych regionach kraju oraz o tematyce bieszczadzkiej: przewodniki, albumy, opowieści dokumentalne i beletrystyczne. Zaś na kilku wkładkach reklamowych bieszczadzkie strony internetowe, regionalne atrakcje, firmy, hotele i restauracje. Jest to więc przewodnik, którego reklamować nie trzeba, a o jego popularności wśród czytelników i turystów najlepiej świadczy liczba dotychczasowych wydań.

 

BIESZCZADY. Przewodnik. Opracowanie: Paweł Luboński. Zdjęcia: Ryszard Nater, Zygmunt Nater i Stanisław Nater. Wydawnictwo BOSZ, wyd. X, Olszanica 2012, str. 292, cena 29,90 zł.

Tytuły powiązane:

Bieszczady

Zygmunt Nater

2009

Bieszczady

Jerzy Harasymowicz

2008

Bieszczady

Tadeusz Budziński

1999

Bieszczady

Zygmunt Nater

2012

Bieszczady miniatura

Tadeusz Budziński

2003

Bieszczady miniatura

Agnieszka i Włodek Bilińscy

2009

Bieszczadzkie cztery pory roku. Zapiski z Siekierezady

Rafał Dominik

2012

aktualności

Michał Kleiber Człowiekiem Roku 2018

Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP przyznała tytuł Człowieka Roku 2018 profesorowi Michałowi Kleiberowi .

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

Wyjątkowa publikacja wydana z okazji setnej rocznicy powołania Ignacego Jana Paderewskiego na premiera Rzeczypospolitej Polskiej. Album...

> więcej

Drugie, poszerzone wydanie jedynego w swoim rodzaju przewodnika po stylu i elegancji dla mężczyzn, nie tylko z wyższych sfer. Album,...

> więcej

«powrót