Sztuka portretu. Podręcznik dla początkujących i średnio zaawansowanych

Nakład wyczerpany

Przeglądaj książkę
 • Tytuł oryginalny:

  Sztuka portretu. Podręcznik dla początkujących i średnio zaawansowanych

 • Liczba stron:

  242

 • Liczba zdjęć:

  około 680

 • Format:

  205 x 275

 • ISBN:

  978-83-7576-182-5

 • EAN:

  9788375761825

 • Oprawa:

  twarda

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2013

 • Język:

  polski

Sztuka portretu. Podręcznik dla początkujących i średnio zaawansowanych

Izabela Marcinek  (autor) | Tadeusz Nuckowski  (proj. graf.)

„Sztuka portretu” to autorski podręcznik Izabeli Marcinek przeznaczony dla osób malujących portrety oraz dopiero chcących się tego nauczyć. Przemyślana konstrukcja książki prowadzi czytelnika od zagadnień najogólniejszych i najprostszych technicznie do tematyki bardziej szczegółowej i zaawansowanego warsztatu. Bogactwo ilustracji – zwłaszcza w zasadniczej, praktycznej części książki – pozwala na porównywanie efektów własnych prac z wzorcem i pomaga osiągnąć doskonałość w sztuce portretowania.

Patroni medialni:

Izabela Marcinek – (urodzona w 1963 roku) absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, malarka, designerka, pedagog, w latach 1990 i 1991 stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Specjalizuje się w temacie portretu. Do jej najważniejszych wystaw można zaliczyć: „Portrety” – wystawione w 2007 roku w Hotelu Maritim Reichshof w Hamburgu, „Portrety dzieci” – wystawione w 2008 roku w Urzędzie Miasta w Hamburgu. Autorka Sztuki portretu. Podręcznika dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Prof. Tadeusz Nuckowski – grafik i projektant graficzny, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego, wykładowca na Wydziale Sztuki; autor projektów graficznych kilkudziesięciu książek.

Dziękujemy za dodanie recenzji
+

Portal: news.o.pl 01-04-2015 14:25

Nowa książka wydawnictwa Bosz pozwala zastanowić się nad tym, co tak niezwykłego ma w sobie portret, że absorbował kolejne pokolenia malarzy i przyciągał tłumy widzów na wystawy. Nie bez przyczyny najbardziej znanym obrazem na świecie jest uwieczniony wizerunek Mony Lisy. Portret stanowił sposób na przedstawienie głębszych warstw duszy osoby, nieraz też umożliwiał nawiązanie silniejszego kontaktu z odbiorcą. Publikacja stanowi autorski projekt ekspertki w temacie Izabeli Marcinek – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych, która swoje obrazy wystawiała na licznych światowych wystawach, m.in. w Sydney, Kolonii, Amsteten. Izabela Marcinek specjalizuje się w tematyce portretowej. Prowadzi również własną firmę zajmującą się designem, w której projektuje i produkuje wzory na akcesoria do wystroju wnętrz.

Przemyślana konstrukcja książki prowadzi czytelnika od zagadnień najogólniejszych i najprostszych technicznie do tematyki bardziej szczegółowej i zaawansowanego warsztatu. Bogactwo ilustracji pozwala na porównywanie efektów własnych prac z wzorcem i pomaga osiągnąć doskonałość w sztuce portretowania. Książka zawiera nie tylko teoretyczne opisy dotyczące wykonania poszczególnych detali twarzy, ale przede wszystkim ćwiczenia praktyczne pozwalające samodzielnie przetestować wszystkie techniki. Dodatkowo podręcznik przekazuje cenne i przydatne informacje na temat rodzajów używanych materiałów: klejów, podłoży, farb. Zagadnienie sztuki portretu wpisane zostało tu w szerszy kontekst dotyczący podstaw rysunku. Sztuka portretu wprowadza stopniowo w arkana wiedzy na temat malowania odsłaniając z każdą stroną kolejne tajemnice wielkich mistrzów, na przykład dotyczące sposobów zachowania proporcji twarzy czy odpowiedniego doboru kolorów.

http://news.o.pl/2013/05/28/sztuka-portretu-izabela-marciniak-wydawnictwo-bosz/

 

+

Dorota Łomicka, Portal wywrota.pl 01-04-2015 14:19

28 maja w galerii Atelier przy ulicy Foksal 11 w Warszawie odbyło się spotkanie promocyjne nowej książki Izebeli Marcinek Sztuka portretu połączone z warsztatem dla uczestników. Przejrzysta konstrukcja podręcznika rysowania i malowania  portretów sprawia, że nawet laik może, w oparciu o zawarte w nim instrukcje, stworzyć człekokształtne dzieło, a także zasięgnąć nieco wiedzy w zakresie technik plastycznych i historii portretu.

http://www.wywrota.pl/sztuka/23118-sztuka-portretu-czyli-jak-stworzyc-czlow.html

Tytuły powiązane:

Chomik Wincent i świat sztuki: Stanisław Wyspiański

Anna Chudzik

2012

aktualności

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki

Już w czwartek rozpocznie się tegoroczna edycja Warszawskich Targów Książki. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska...

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

„Buszewicz. Plakaty” to kolejna pozycja w serii o najwybitniejszych twórcach plakatów, tym razem...

> więcej

Piotr Gawron (ur. 1943) – rzeźbiarz i pedagog, absolwent Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Zofii...

> więcej

«powrót