Beksiński. Malarstwo

Cena:

19.90 zł

Przeglądaj książkę
 • Tytuł oryginalny:

  Beksiński. Malarstwo

 • Liczba stron:

  64

 • Liczba zdjęć:

  56

 • Format:

  140 x 190 mm

 • ISBN:

  978-83-7576-207-5

 • EAN:

  9788375762075

 • Oprawa:

  twarda

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2013

 • Język:

  polsko-angielski

Beksiński. Malarstwo

Wiesław Banach  (autor) | Wiesław Ochman  (wstęp) | Teresa Bałuk-Ulewiczowa  (tłum.) | Jakub Kinel  (proj. graf.)

Wybór najważniejszych prac malarskich Zdzisława Beksińskiego, jednego z najoryginalniejszych malarzy polskich XX wieku. Beksiński uprawiał fotografię artystyczną, rysunek, grafikę, grafikę komputerową,  rzeźbę, ale przede wszystkim malarstwo. Jego fantastyczne, apokaliptyczne wizje tworzą rozpoznawalny na pierwszy rzut oka styl artysty. Dzieła Beksińskiego znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych w Polsce i za granicą, jednak największa kolekcja, licząca kilka tysięcy prac, oraz całe archiwum artysty należą do Muzeum Historycznego w Sanoku.

W serii dostępne ponadto:

Nikifor. Malarstwo

Matejko. Malarstwo

Witkacy. Malarstwo

Wierusz-Kowalski. Malarstwo

Olbiński.Malarstwo

Wyspiański. Malarstwo

Mehoffer. Malarstwo

Malczewski. Malarstwo

Lenica. Malarstwo

Kossak. Malarstwo

Wyczółkowski. Malarstwo


Wiesław Banach – dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, wybitny znawca twórczości Zdzisława Beksińskiego, historyk sztuki, autor licznych artykułów, katalogów i wystaw.

Wiesław Ochman – międzynarodowej sławy tenor, śpiewający w spektaklach na wszystkich najlepszych scenach operowych świata. Przez wiele sezonów występował w Metropolitan Opera w Nowym Jorku i w mediolańskiej La Scali, odnosząc jednocześnie sukcesy w Paryżu, Buenos Aires, Moskwie, Wiedniu, Berlinie, San Francisco. Od wielu lat zajmuje się także reżyserią przedstawień operowych. Twórca malarskich pejzaży i portretów, znany kolekcjoner dzieł sztuki, zaangażowany w działalność charytatywną wspierającą rozwój kultury polskiej. Doktor honoris causa swojej macierzystej uczelni, krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej.

Dziękujemy za dodanie recenzji
+

Blog lustitia 26-03-2015 13:41

Kiedyś przy okazji wpisu z fotorelacją z Sanoka wspomniałam, że bardzo cenię sobie twórczość Zdzisława Beksińskiego. Niedawno nareszcie udało mi się zdobyć mały albumik z jego wybranymi dziełami. Tak więc jeśli ktoś tak jak ja ma mini-fioła na punkcie malarstwa - polecam! :)

Album zawiera obrazy pochodzące z kolekcji Muzeum w Sanoku i ze zbiorów prywatnych. Solidny papier, twarda oprawa. Coś pięknego! :)

http://lustitia.blogspot.com/2014/03/beksinski-malarstwo-wiesaw-banach_3.html

Tytuły powiązane:

Beksiński 1

Tomasz Gryglewicz

2016

Beksiński 1 miniatura

Wiesław Banach

1999

Beksiński 2

Wiesław Ochman

2016

Beksiński 2 miniatura

Wiesław Ochman

2002

Foto Beksiński

Wiesław Banach

2011

Matejko. Malarstwo

Barbara Ciciora-Czwórnóg

2014

Nikifor. Malarstwo

Zbigniew Wolanin

2014

Zdzisław Beksiński 1929–2005

Wiesław Banach

2016

aktualności

VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi 16-18 listopada 2018

Już jutro rusza Salon Ciekawej Książki . Zapraszamy Was serdecznie do odwiedzenia naszego stoiska na którym, tradycyjnie już,...

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

Kolejny album ze znanej serii Plakaty tym razem poświęcony został Tomaszowi Bogusławskiemu, grafikowi projektantowi i pedagogowi...

> więcej

16 stycznia 2019 roku mija sto lat od powołania wybitnego polskiego pianisty i kompozytora Ignacego Jana Paderewskiego na stanowisko...

> więcej

«powrót