Przewodnik Bieszczady, 2014

Nakład wyczerpany

Przeglądaj książkę
 • Liczba stron:

  278

 • Liczba zdjęć:

  119, 26 map

 • Format:

  116 x 220 mm

 • ISBN:

  978-83-7576-212-9

 • EAN:

  9788375762129

 • Oprawa:

  miękka

 • Numer wydania:

  XI

 • Rok wydania:

  2014

 • Język:

  polski

Przewodnik Bieszczady, 2014

Paweł Luboński  (autor) | Zygmunt Nater  (fot.) | Ryszard Nater  (fot.)

 

Nowe, zaktualizowane, wydanie znanego i cenionego przewodnika krajoznawczego Wydawnictwa BOSZ. Podręczny format, bogactwo ilustracji i ciekawa szata graficzna stanowi dodatkowy atut praktycznego przewodnika, w którym czytelnik znajdzie wszystko, co turysta powinien wiedzieć o Bieszczadach: opis historii, kultury, zabytków, przyrody, geografii, szlaków turystycznych, propozycje wycieczek. Całość wzbogacają 33 mapy poglądowe oraz aktualne informacje praktyczne.

Zapraszamy w Bieszczady!


Dziękujemy za dodanie recenzji
+

Cezary Rudziński , Portal: Globtroter.info 01-07-2015 09:11

W wydawnictwie BOSZ ukazało się nowe, jedenaste już wydanie popularnego przewodnika po Bieszczadach. Uzupełnionego i zaktualizowanego.„Czytelnik znajdzie tu wszystko – zachęca wydawca na tylniej okładce – co turysta powinien wiedzieć o Bieszczadach: opis historii, kultury, zabytków, przyrody, geografii, szlaków turystycznych, propozycje wycieczek. Bogactwo ilustracji, podręczny format, ciekawa szata graficzna oraz czytelne mapy z pewnością ułatwią podróżowanie po bieszczadzkiej krainie.”

 Wewnątrz zaś autor podkreśla, że jest to przede wszystkim przewodnik krajoznawczy, w którym najwięcej miejsca poświęcono wiedzy o regionie, zarówno ogólnej, jak i szczegółowej dotyczącej konkretnych miejsc i miejscowości. A także informacjom o ich historii, zabytkach i innych atrakcjach, ale również charakterze i atmosferze. Przewodnik składa się z 8 rozdziałów, z których pierwszy, wstępny, informuje dla czego w ogóle warto odwiedzić ten region Polski, a ostatni zawiera informacje praktyczne. Pozostałe prezentują Bieszczady w podziale na poszczególne regiony.

 Zanim wyruszysz w głąb, czyli podbieszczadzkie miasta. Żagle pod Jaworem, czyli wokół Jeziora Solińskiego. Echo cerkiewnych chórów, czyli doliny Osławy i Osławicy. Lasy i pomniki, czyli okolice Baligrodu i Cisnej. Kraina drewnianych cerkiewek, czyli wschodnie rubieże Bieszczadów. Ocean falujących traw, czyli Bieszczady Wysokie. Mocną stroną tego przewodnika są liczne, dobre i wielobarwne zdjęcia, a także plany i mapki. Ponadto informacje monotematyczne na kolorowym tle o objętości od niewielkich ramek, po nawet 3-stronicowe.

 M.in. „Skalne grzyby, czyli z Sanoka na Orli Kamień”; „Szlak nadsańskich umocnień”; „Bieszczadzcy starozakonni”; „Lotnicze tradycje Ustianowej”; „Wsie na dnie jeziora, czyli o bieszczadzkich zbiornikach wodnych”; „Herbowi po strzechą, czyli o szlachcie zagrodowej w Bieszczadach”; „Pod trójramiennym krzyżem, czyli o cerkwi, ikonie i ikonostasie”; „Pod znakiem tryzuba, czyli o walkach z UPA w Bieszczadach.” „Odpust w Łopience”; „Renesans hucuła” i wiele innych.

 Wyszukiwanie potrzebnych informacji ułatwiają indeksy na końcu. Cienką, kartonową okładkę wzmacnia dodatkowa plastikowa. A dobry papier, chociaż zwiększa wagę, oznacza równocześnie dobrą czytelność tekstów i informacji. W sumie – nie jest to stwierdzenie odkrywcze, skoro ukazało się już jego jedenaste wydanie – przewodnik bardzo dobry i wart polecenia.

 

http://www.globtroter.info/wydawnictwa/2323-wydawnictwo-bosz-bieszczady

Tytuły powiązane:

Bieszczady

Jerzy Harasymowicz

2008

Bieszczady

Zygmunt Nater

2009

Bieszczady

Zygmunt Nater

2012

Bieszczady

Agnieszka i Włodek Bilińscy

2014

Bieszczady

Tadeusz Budziński

1999

Bieszczady miniatura

Agnieszka i Włodek Bilińscy

2009

Bieszczady miniatura

Tadeusz Budziński

2003

Bieszczady w PRL-u

Krzysztof Potaczała

2013

Bieszczady w PRL-u. Część 2

Krzysztof Potaczała

2013

Bieszczadzki Park Narodowy

Tadeusz Budziński

1996

Opowieści bieszczadzkie. Nieludzki doktor i inne opowiadania

Jerzy Janicki

2008

Opowieści bieszczadzkie. Nieludzki doktor i inne opowiadania

Jerzy Janicki

2014

Podkarpacie

Mariusz Wideryński

2010

Przewodnik Bieszczady MINI

Paweł Luboński

2007

Przewodnik Bieszczady MINI

Paweł Luboński

2007

Przewodnik Bieszczady, 2011

Paweł Luboński

2011

Przewodnik Bieszczady, 2012

Paweł Luboński

2012

aktualności

Uroczysta premiera albumu "Oto sztuka polskiego plakatu"

Mamy zaszczyt zaprosić na uroczystą premierę albumu Oto sztuka polskiego plakatu autorstwa Doroty Folgi-Januszewskiej, Lecha...

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

Album prezentujący najpiękniejsze ikony w polskich kolekcjach.

> więcej

Nowe wydanie niezwykłej urody albumu przedstawiającego współczesną Polskę z jej urokliwymi krajobrazami, zabytkami oraz...

> więcej

«powrót