Warszawa lata 40. outlet

Cena:

19.90 zł
34.90 zł

Końcówka nakładu

Przeglądaj książkę
 • Liczba stron:

  112

 • Liczba zdjęć:

  225

 • Format:

  205 × 275 mm

 • ISBN:

  978-83-7576-200-6

 • EAN:

  9788375762006

 • Oprawa:

  twarda

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2014

 • Język:

  polski

Warszawa lata 40. outlet

Danuta Szaflarska  (wstęp) | Jan Łoziński  (red.) | Justyna Czerniakowska  (proj. graf.)

„Warszawa lata 40.” – album otwierający nową serię Wydawnictwa Bosz FOTO RETRO powstał we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym. To książka jedyna w swoim rodzaju, przełamująca stereotypy, opowiadająca dzieje stolicy – obrazami. Jej narrację tworzą nieznane fotografie pozyskane ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego, wpisane w porządek pięciu odsłon – tematów przewodnich. Przechodząc przez rozdziały: „Powroty”, „Odbudowa”, „Ruch”, „Od nowa”, „Życie”, uczestniczymy w wyjątkowej lekcji historii. „Warszawa lata 40.” to kilkaset niepublikowanych zdjęć opatrzonych komentarzami. To swego rodzaju podróż w czasie: pozwalająca poznać powojenną stolicę, poczuć jej siłę, żywiołowość i atmosferę, a wreszcie – niemalże dotknąć codzienności zwykłych-niezwykłych bohaterów piątej dekady XX wieku.

Album opatrzony słowem wstępnym autorstwa wybitnej aktorki Danuty Szaflarskiej.

 

W serii dostępne również alubmy:

Warszawa lata 20.

Warszawa lata 30.

Warszawa lata 50.

Warszawa lata 60.

Warszawa lata 70.

Warszawa lata 80.

 

Partner wydania:

 

Patroni medialni:

      

Patroni medialni:

Danuta Szaflarska – aktorka, absolwentka Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej. Brała udział w powstaniu warszawskim jako łączniczka. Wytępowała w wielu filmach fabularnych oraz na deskach teatrow we Lwowie,  Krakowie,  Łodzi i Warszawie.

Jan Łoziński – z wykształcenia archeolog, popularyzator historii. Od lat zajmuje się dziejami obyczajowości, przede wszystkim okresu międzywojennego w Polsce, a także historią kuchni i fotografią archiwalną. Wraz z żoną Mają opublikował między innymi „Wokół stołu i kuchni”, „Bale i bankiety Drugiej Rzeczpospolitej”, „W przedwojennej Polsce. Życie codzienne i niecodzienne”.

Dziękujemy za dodanie recenzji
+

Onet Kultura 21-02-2017 12:48

Warszawa lata 40.": nieznane zdjęcia z odradzającego się miasta

Nakładem Wydawnictwa BOSZ ukazał się album "Warszawa lata 40.", prezentujący odnowione fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Książka zawiera kilkaset niepublikowanych dotąd zdjęć, które łamią stereotyp powojennej Warszawy, pokazując odradzającą się z ruin stolicę jako miasto pełne nadziei, ruchu i energii. To pierwsza pozycja z serii FOTO RETRO – cyklu, który w nowoczesnej szacie graficznej ukazuje fotograficzny zapis powojennej historii Polski.

"Warszawa lata 40." jest opowieścią o stolicy podzieloną na pięć wypełnionych zdjęciami rozdziałów. Każdy z nich przedstawia miasto z odmiennej perspektywy. Album rozpoczyna rozdział "Powroty", czyli zbiór zdjęć Warszawy zrujnowanej wojenną apokalipsą; pustyni, po której krążą zagubione sylwetki ocalonych. Druga część – "Odbudowa" – skupia się na wspólnocie zaangażowanych w odnowę stolicy robotników, architektów i studentów. Rozdział "Ruch" to fotografie Warszawy dynamicznej, szybko rozwijającej się, w której stukot kopyt po bruku coraz częściej zagłuszany jest przez warkot silników. Część "Od nowa" ukazuje miasto w obliczu socrealizmu. Zdjęcia przedstawiają tłumne wiece, nowe placówki publiczne i zawody sportowe. Zamykające album "Życie" jest z kolei obrazem warszawskiej codzienności – zawiera m.in. portrety spacerujących elegantek i elegantów, gazeciarzy czy pucybutów.

Fotografie opatrzono komentarzami uzupełniającymi sferę wizualną, album rozpoczyna zaś wstęp Danuty Szaflarskiej. Jedna z pierwszych powojennych gwiazd filmowych wspomina stolicę dźwigającą się z popiołów, trudności codziennego życia, ale i pełny młodzieńczej werwy entuzjazm warszawiaków.

Album jest pierwszą pozycją z cyklu FOTO RETRO. Seria prezentować będzie nieznane zdjęcia wyselekcjonowane z bogatego archiwum Narodowego Archiwum Cyfrowego. W cyklu ukażą się również książki przedstawiające Warszawę w kolejnych dekadach. O latach 50. opowie Krystyna Sienkiewicz, a w lata 60. wprowadzi czytelników Beata Tyszkiewicz. Celem cyklu FOTO RETRO jest odświeżenie wizualnej pamięci Polaków.

http://ksiazki.onet.pl/wiadomosci/warszawa-lata-40-nieznane-zdjecia-z-odradzajacego-sie-miasta/20ttw

+

Rzeczpospolita 02-03-2015 16:02

Zrujnowaną przez wojnę Warszawę oraz jej odbudowę po 1945 r. przedstawia kilkaset zdjęć ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego, składających się na album „Warszawa. Lata 40.”

 

W poznaniu Warszawy, jaką zapamiętała po wojnie aktorka, pomaga zamieszczony w albumie wybór kilkuset niepublikowanych do tej pory zdjęć ze zbiorów NAC.

 

Publikację podzielono na pięć rozdziałów: „Powroty", „Odbudowa", „Ruch", „Od nowa" i „Życie". Poszczególne zdjęcia przedstawiają m.in. zgliszcza stolicy zaraz po wojnie, odbudowę miasta w ramach czynu społecznego, zabytki poddane renowacji i największe inwestycje Polski Ludowej, m.in. uroczystość otwarcia Trasy W-Z. Ponadto ukazano kwitnący handel na ulicach miasta, pucybutów i gazeciarzy, wypełnione ludźmi bazary i targowiska.

  

„Idę wśród ruin... po gruzach. I nagle słyszę dźwięk! Trwa chwilę, nim zrozumiem. Stanęłam na strunach fortepianu. Strzaskany, leży pod moimi stopami. Mam wciąż przed oczami obraz tamtej Warszawy. Mojej Warszawy lat 40." – wspomina po latach Szaflarska, autorka wstępu do publikacji.

 

Aktorka, która przed wojną studiowała w stolicy w Państwowym Instytucie Sztuki Teatralnej, podkreśliła, że po 1939 r. życie w Warszawie zmieniło się diametralnie. „To było miasto pod rządami hitlerowskiego terroru" – podkreśliła.

 

„Warszawa czasu wojny tkwiła we mnie i tak niewiele trzeba było, żeby to, co miałam już za sobą, wróciło z całą mocą. Szczęk opuszczanych żaluzji w krakowskich oknach powodował, że kuliłam się ze strachu pod ścianami. To był odruch – ten dźwięk przypominał mi odgłosy strzałów" – wspomina aktorka, która po wojnie zamieszkała w Krakowie.

 

W 1946 r. los znowu jednak skojarzył ją z Warszawą, gdzie kręcono część zdjęć do „Zakazanych piosenek" Leonarda Buczkowskiego. Szaflarska zastała wówczas miasto zupełnie inne, niż je pamiętała - zniszczone, powoli odradzające się do życia. „To miasto przecież dopiero zaczynało powstawać z ruin, powoli odradzało się. Wracali ludzie, zagospodarowywali, jak kto potrafił, zgliszcza, które wcześniej były ich domami (...). Stare Miasto było wtedy całkowicie zniszczone. Widziałam króla Zygmunta ze strzaskanej kolumny leżącego na ulicy".

 

Od 1949 r., kiedy artystka na stałe zamieszkała w Warszawie, naocznie obserwowała intensywnie zmieniające się miasto. Zaczynało tętnić życiem – ulicami jeździły taksówki, wozy konne, tramwaje i trolejbusy, a sklepy nie świeciły już pustkami jak przed trzema laty.

 

„Warszawa powojenna to czas powrotów. Ludzie wracali do swoich domów, pomniki na swoje cokoły, kościołom, gmachom, kamienicom przywracano dawne kształty. Miasto wracało do życia" – podkreśla Szaflarska.

 

http://www.rp.pl/artykul/1139413.html

+

nowahistoria.interia.pl 02-03-2015 16:01

 

Kilkaset niepublikowanych dotąd zdjęć, które łamią stereotyp powojennej Warszawy, pokazując odradzającą się z ruin stolicę jako miasto pełne nadziei, ruchu i energii, znajdziemy w albumie „Warszawa lata 40.”, który ukazał się nakładem Wydawnictwa BOSZ. To odnowione fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Album jest pierwszą pozycją z serii FOTO RETRO – cyklu, który w nowoczesnej szacie graficznej ukazuje fotograficzny zapis powojennej historii Polski. „Warszawa lata 40.” została podzielona na pięć rozdziałów ("Powroty", "Odbudowa", "Ruch", "Od nowa" "Życie"), z których każdy przedstawia miasto z odmiennej perspektywy. Fotografie opatrzono komentarzami. Album rozpoczyna wstęp Danuty Szaflarskiej - jedna z pierwszych powojennych gwiazd filmowych wspomina stolicę dźwigającą się z popiołów, trudności codziennego życia, ale i pełny młodzieńczej werwy entuzjazm warszawiaków.

 

http://nowahistoria.interia.pl/historia-na-fotografii/warszawa-lata-40-nieznane-zdjecia-z-odradzajacego-sie-miasta-zdjecie,iId,1554691,iAId,124816#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

+

Narodowe Archiwum Cyfrowe 02-03-2015 15:59

Do księgarń trafił album przygotowany przez Narodowe Archiwum Cyfrowe we współpracy z wydawnictwem BOSZ.

 

Ta wyjątkowa książka zawiera kilkaset niepublikowanych wcześniej fotografii. Pochodzą one z Archiwum Fotograficznego Stefana Rassalskiego, który w latach 1945-48 dokumentował zniszczoną Warszawę i powstawanie miasta z gruzów oraz Wojskowej Agencji Fotograficznej, zajmującej się wówczas m.in. dokumentacją najważniejszych wydarzeń oraz życia codziennego stolicy.

 
Fotografie odtwarzają klimat ówczesnych czasów, układając się w narrację o losach miasta powstającego z gruzów i zgliszcz wojennych. W kolejnych rozdziałach, zatytułowanych Powroty, Odbudowa, Ruch, Od Nowa, Życie prezentujemy powroty dawnych mieszkańców, uprzątanie zrujnowanej Warszawy, odbudowę zabytków oraz powstawanie nowych budynków, takich jak np. Cedet. Nie brakuje również fotografii ukazujących codzienne życie mieszkańców miasta.

 

Zobaczymy handel na prowizorycznych straganach, ruch dorożek, samochodów i rowerów oraz portret warszawskiego gazeciarza, który znalazł swoje miejsce na okładce książki.

  
Dzięki szerokiemu doborowi fotografii, z albumu wyłania się niejednoznaczny, fascynujący obraz miasta pełnego kontrastów. Ukazuje on wizerunek Warszawy w opłakanym stanie, ale powoli uprzątanej. Obserwujemy także mieszkańców z jednej strony walczących o przetrwanie w trudnych warunkach, z drugiej - poszukujących rozrywek i wytchnienia.

 
Autorką wstępu jest Danuta Szaflarska, która w osobisty, przejmujący sposób opisuje np. zapamiętane z roku 1946 spotkanie z ukrywającą się w gruzach Starego Miasta kobietą. Osoba ta zobaczywszy aktorów grających żołnierzy AK, wzięła ich za prawdziwych powstańców, chociaż powstanie warszawskie upadło 2 lata wcześniej...

 
Zachęcamy do lektury! Jednocześnie już teraz zapowiadamy, że do końca roku roku nakładem Wydawnictwa BOSZ we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym ukaże się następna część serii FOTO RETRO pt. Warszawa lata 50. Autorką wstępu będzie Krystyna Sienkiewicz.

 

 http://www.nac.gov.pl/en/node/804


 

+

RDC 02-03-2015 15:55

 

Warszawa lata 40. to album otwierający nową serię wydawnictwa BOSZ: FOTO RETRO. Powstał we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym.

 

Książka opowiada dzieje stolicy obrazami.

 

Jej narrację tworzą nieznane fotografie po- chodzące ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego, wpisane w porządek pięciu odsłon – tematów przewodnich.

 

I tak w rozdziale pierwszym, pt. Powroty, oglądamy miasto-widmo. Ale do zburzonych, wypalonych domów powracają już ludzie, pomniki wracają na swoje miejsca – chaos pożogi wojennej powoli zastępowany jest przez porządek naturalny. Zaczyna się odbudowa – bezprecedensowy zryw narodowy, który znamy głównie z przekazów skażonych językiem PRL-owskiej propagandy. Zdjęcia zgromadzone w rozdziale pt. Odbudowa przemawiają innym językiem. Śledzimy odbudowę miasta z punktu widzenia prawdziwych bohaterów tamtych czasów – robotników na budowie, architektów, studentów. Zestawione fotografie placów, kościołów, gmachów przed odbudową i po niej ilustrują ogrom wysiłku tysięcy ludzi. Rozdział trzeci – Ruch – pokazuje stolicę od strony, której nie znamy: miasto dynamiczne, w rozwoju, nieokiełznane jeszcze i nieupokorzone odgórnymi, ideologicznymi regulacjami. Rowery, furmanki, ocalałe przedwojenne taksówki, ciężarówki, tramwaje, pociągi – cała galeria pojazdów – zapełniają ulice dopiero co uprzątnięte z ruin, prowizoryczne przeprawy przez Wisłę, odbudowywane mosty, dworce. Wokół kwitnie handel uliczny, pełno reklam i ogłoszeń.

 

Warszawa tętni życiem. Jeszcze nie wiadomo, że za chwilę komunistyczne centralne planowanie ukróci tę żywiołowość. Od nowa – rozdział czwarty – ukazuje miasto ujarzmione. Szerokie ulice, monumentalne place, socrealizm w architekturze i sztuce – to główne przejawy narzuconego totalitarnego porządku. Na zdjęciach masowe imprezy: wiece, pochody, przecinanie wstęg i ludzie władzy. A także poddane ideologicznej obróbce edukacja, służba zdrowia, a nawet sport. „Nowy, wspaniały świat”, „nowa, wspaniała Warszawa”.

 
Tymczasem obok biegnie normalne życie. Taki też tytuł – Życie – nosi ostatni, piąty rozdział albumu. Mamy tu na fotografiach przegląd mody ulicznej – elegantki i eleganci lat 40., matki z wózkami, spacerowicze w parkach, młodzi idący do kin. Są gazeciarze, spotykamy nawet czyścibuta. Dyktat państwa nie odcisnął jeszcze swego piętna na życiu zwykłych ludzi.

 

Warszawa lata 40. – kilkaset niepublikowanych fotografii opatrzonych komentarzami – to książka niezwykła. To podróż w czasie: pozwalająca poznać powojenną stolicę, poczuć jej siłę, żywiołowość i atmosferę, a wreszcie – niemalże dotknąć codzienności zwykłych-niezwykłych bohaterów lat 40. W serii ukażą się również albumy przedstawiające Warszawę w następnych dekadach. O latach 50. opowie Krystyna Sienkiewicz, a lata 60. powspomina Beata Tyszkiewicz. Wyjątkowe archiwalne fotografie pochodzić będą z Narodowego Archiwum Cyfrowego.

 

http://rdc.pl/patronat/nowosc-wydawnicza-pod-patronatem-rdc-warszawa-lata-40/

+

o.pl Polski Portal Kultury 02-03-2015 15:52

Warszawa lata 40. Nieznane zdjęcia z odradzającego się miasta

 

W sierpniu nakładem Wydawnictwa Bosz ukazał się album Warszawa lata 40., prezentujący odnowione fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego

 

Książka zawiera kilkaset niepublikowanych dotąd zdjęć, które łamią stereotyp powojennej Warszawy, pokazując odradzającą się z ruin stolicę jako miasto pełne nadziei, ruchu i energii. To pierwsza pozycja z serii Foto Retro – cyklu, który w nowoczesnej szacie graficznej ukazuje fotograficzny zapis powojennej historii Polski.

 

Warszawa lata 40. jest opowieścią o stolicy podzieloną na pięć wypełnionych zdjęciami rozdziałów. Każdy z nich przedstawia miasto z odmiennej perspektywy. Album rozpoczyna rozdział Powroty, czyli zbiór zdjęć Warszawy zrujnowanej wojenną apokalipsą, pustyni, po której krążą zagubione sylwetki ocalonych. Druga część – Odbudowa – skupia się na wspólnocie zaangażowanych w odnowę stolicy robotników, architektów i studentów. Rozdział Ruch to fotografie Warszawy dynamicznej, szybko rozwijającej się, w której stukot kopyt po bruku coraz częściej zagłuszany jest przez warkot silników. Część Od nowa ukazuje miasto w obliczu socrealizmu. Zdjęcia przedstawiają tłumne wiece, nowe placówki publiczne i zawody sportowe. Zamykające album Życie jest z kolei obrazem warszawskiej codzienności – zawiera m.in. portrety spacerujących elegantek i elegantów, gazeciarzy czy pucybutów.

 

Fotografie opatrzono komentarzami uzupełniającymi sferę wizualną, album rozpoczyna zaś wstęp Danuty Szaflarskiej. Jedna z pierwszych powojennych gwiazd filmowych wspomina stolicę dźwigającą się z popiołów, trudności codziennego życia, a także pełny młodzieńczej werwy entuzjazm warszawiaków.

 

Album jest pierwszą pozycją z cyklu Foto Retro. Seria prezentować będzie nieznane zdjęcia wyselekcjonowane z bogatego archiwum Narodowego Archiwum Cyfrowego. W cyklu ukażą się również książki przedstawiające Warszawę w kolejnych dekadach. O latach 50. opowie Krystyna Sienkiewicz, a w lata 60. wprowadzi czytelników Beata Tyszkiewicz. Celem cyklu Foto Retro jest odświeżenie wizualnej pamięci Polaków.

 

http://news.o.pl/2014/08/18/warszawa-lata-40-wydawnictwo-bosz/

+

wywrota.pl 02-03-2015 15:51

Nakładem Wydawnictwa BOSZ ukazał się album „Warszawa lata 40.”, prezentujący odnowione fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Książka zawiera kilkaset niepublikowanych dotąd zdjęć, które łamią stereotyp powojennej Warszawy, pokazując odradzającą się z ruin stolicę jako miasto pełne nadziei, ruchu i energii. To pierwsza pozycja z serii FOTO RETRO – cyklu, który w nowoczesnej szacie graficznej ukazuje fotograficzny zapis powojennej historii Polski.

 

 

„Warszawa lata 40.” jest opowieścią o stolicy podzieloną na pięć wypełnionych zdjęciami rozdziałów. Każdy z nich przedstawia miasto z odmiennej perspektywy. Album rozpoczyna rozdział „Powroty”, czyli zbiór zdjęć Warszawy zrujnowanej wojenną apokalipsą; pustyni, po której krążą zagubione sylwetki ocalonych. Druga część – „Odbudowa” – skupia się na wspólnocie zaangażowanych w odnowę stolicy robotników, architektów i studentów. Rozdział „Ruch” to fotografie Warszawy dynamicznej, szybko rozwijającej się, w której stukot kopyt po bruku coraz częściej zagłuszany jest przez warkot silników. Część „Od nowa” ukazuje miasto w obliczu socrealizmu. Zdjęcia przedstawiają tłumne wiece, nowe placówki publiczne i zawody sportowe. Zamykające album „Życie” jest z kolei obrazem warszawskiej codzienności – zawiera m.in. portrety spacerujących elegantek i elegantów, gazeciarzy czy pucybutów.

 

 

Fotografie opatrzono komentarzami uzupełniającymi sferę wizualną, album rozpoczyna zaś wstęp Danuty Szaflarskiej. Jedna z pierwszych powojennych gwiazd filmowych wspomina stolicę dźwigającą się z popiołów, trudności codziennego życia, ale i pełny młodzieńczej werwy entuzjazm warszawiaków.

 

 

Album jest pierwszą pozycją z cyklu FOTO RETRO. Seria prezentować będzie nieznane zdjęcia wyselekcjonowane z bogatego archiwum Narodowego Archiwum Cyfrowego. W cyklu ukażą się również książki przedstawiające Warszawę w kolejnych dekadach. O latach 50. opowie Krystyna Sienkiewicz, a w lata 60. wprowadzi czytelników Beata Tyszkiewicz. Celem cyklu FOTO RETRO jest odświeżenie wizualnej pamięci Polaków.

 

http://www.wywrota.pl/literatura/25756-warszawa-lata-40-nieznane-zdjecia-z-odra.html

+

www.agaczyta.blox.pl 01-10-2014 08:52

Czy jest jeszcze coś, czego nie opowiedziano o Warszawie lat 40? Nieustannie powstają na jej temat książki, opracowania, wspomnienia, dokumenty. I chociaż wiele z nich przewinęło się przez moje ręce, to po raz pierwszy mam przed sobą album z fotografiami z tamtej smutnej epoki. Album wstępem opatrzyła Danuta Szaflarska - jedna z bohaterek książki Barbary Wachowicz, uczestniczka powstania i mieszkanka stolicy lat okupacji. Nie znajdziemy jednak w książce zdjęć dotyczących przebiegu działań wojennych i powstania. Album poświęcono miastu podnoszącemu się z gruzów.

Fotografie zawarte w książce podzielono według klucza tematycznego. W pierwszej kolejności widzimy to, co zostało z zabudowy po przejściu tarana wojny - sterczące z gruzów kolumny, samotne ściany frontowe bez szyb i nieprzebrane kilometry gruzu wypełniającego chodniki i ulice. Żyłam w przekonaniu, że końcowe sceny "Pianisty", gdy bohater idzie przez zrujnowaną Warszawę, a przed nim i za nim leżą kilkupiętrowe zwały gruzu, są podkolorowaną wizją scenografa. Okazuje się, że istnieją fotografie, które świadczą o prawdziwości tego obrazu. Kolejne zdjęcia pokazują już powrót ludności do miasta i mozolną pracę przy porządkowaniu chaosu. Tu moją uwagę przyciągnęły kobiety pracujące ramię w ramię z mężczyznami - zaskakujący jest ich strój - kwieciste, letnie sukienki kontrastujące z szarym, pylistym otoczeniem.

Na dalszych stronach widzimy jak życie triumfuje w stolicy - oczyszczone ulice i place wypełniają się ludźmi, rusza komunikacja miejska - tramwaje, trolejbusy i autobusy, jeżdżą bryczki, działa przeprawa przez Wisłę. Na ulicach kwitnie handel - można kupić jedzenie, gazety, odzież. Rozpoczyna się budowa trasy W-Z. Wkrótce nad miastem zawiśnie kolejna czarna chmura - rządy Bieruta, a co za tym idzie obowiązkowe pochody i marsze ku czci. Fotografia z jednego z takich spędów wprawiła mnie w osłupienie. Zareagowałam tak na widok dwóch niesionych obok siebie transparentów przedstawiających Kościuszkę i Stalina.

W albumie pojawia się też lżejsza tematyka - redaktorzy wybrali fotografie przedstawiające rozrywki mieszkańców Warszawy, modę wówczas panującą, elegantki, pierwsze sklepy, reklamy i plakaty propagandowe, wszędobylskie hasła zachęcające do walki o... wszystko w zasadzie.

Warszawa lat 40 to album, do którego będę wracać. Za każdym razem zauważam nowe szczegóły, zachwyca mnie jakość fotografii - choć były robione tak dawno temu, na sprzęcie, który do pięt nie dorasta nowoczesnym technologiom, to dzięki wiedzy i dokładności ówczesnych mistrzów fotografii są doświetlone, wyraźne, dobrze skomponowane. Na głowę biją masówkę i bylejakie ujęcia produkowane obecnie każdego dnia przy użyciu cyfrowych aparatów. Polecam nie tylko mieszkańcom i miłośnikom stolicy, lecz także tym, którzy interesują się historią fotografii.


Read more: http://agaczyta.blox.pl/2014/09/Warszawa-lata-40.html#ixzz3EsE6aFhh
+

Gazeta Wyborcza 01-10-2014 08:45

+

Krzysztof Jóźwiak - Uważam Rze 22-08-2014 14:50


 

Tytuły powiązane:

Dwór polski w starej fotografii

Teresa Bałuk-Ulewiczowa

2007

Dwór polski w starej fotografii. Wybór najciekawszych zdjęć OUTLET

Tadeusz Nuckowski

2012

Kraków. Fotografie z dawnych lat

Jacek Purchla

2006

Kresy w starej fotografii

Janusz Majewski

2013

Museums of Warsaw. A guide

Dorota Folga-Januszewska

2012

Muzea Warszawy. Przewodnik

Dorota Folga-Januszewska

2012

Poland in Old Photographs

Janusz Tazbir

2005

Polen auf alten Photographien

Janusz Tazbir

2005

Polska w starej fotografii

Janusz Tazbir

2005

Polska w starej fotografii. Wybór najciekawszych zdjęć

Daria Nałęcz

2012

Słownik warszawski

Olgierd Budrewicz

2011

Tatry. Fotografie Tatr i Zakopanego 1859–1914

Teresa Jabłońska

2012

Tatry. Fotografie Tatr i Zakopanego 1859–1914 miniatura

Teresa Jabłońska

2002

W drogę!!!

Jerzy Bralczyk

2021

Warszawa

Agnieszka i Włodek Bilińscy

2005

Warszawa lata 20.–80. – komplet w etui

Jan Łoziński

2018

Warszawa lata 30.

Jerzy S. Majewski

2017

Warszawa lata 50. outlet

Krystyna Sienkiewicz

2014

Warszawa lata 60.

Beata Tyszkiewicz

2015

Warszawa lata 70.

Anna Seniuk

2015

Warszawa lata 80. outlet

Joanna Szczepkowska

2016

Warszawa w starej fotografii

Olgierd Budrewicz

2012

Łazienki Królewskie w starej fotografii

Piotr Jamski

2015

aktualności

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki

Już w czwartek rozpocznie się tegoroczna edycja Warszawskich Targów Książki. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska...

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

„Buszewicz. Plakaty” to kolejna pozycja w serii o najwybitniejszych twórcach plakatów, tym razem...

> więcej

Piotr Gawron (ur. 1943) – rzeźbiarz i pedagog, absolwent Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Zofii...

> więcej

«powrót