Wykwintne desery polskie

Cena:

300.00 zł

Przeglądaj książkę
 • Tytuł oryginalny:

  Wykwintne desery polskie

 • Liczba stron:

  280

 • Liczba zdjęć:

  169

 • Format:

  270 × 350 mm

 • ISBN:

  978-83-7576-273-0

 • EAN:

  9788375762730

 • Oprawa:

  twarda

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2015

 • Język:

  polski

Wykwintne desery polskie

Jan Łoziński  (wstęp) | Andrzej Barecki  (proj. graf.)

Po ogromnym sukcesie, jakim okazał się kulinarny album „Wykwintna kuchnia polska” wydany pod patronatem Małżonki Prezydenta, pani Anny Komorowskiej i wyróżniony trzecią nagrodą w konkursie Gourmand World Cookbook Awards w Paryżu, przygotowaliśmy kolejny luksusowy album, tym razem poświęcony wykwintnym deserom polskim.

Do współpracy przy tworzeniu tego niezwykłego albumu zaprosiliśmy dwudziestu trzech wybitnych cukierników, którzy na kartach albumu zaprezentują desery, wpisujące się w polską tradycję cukierniczą. Propozycje zostały opatrzone artystycznymi fotografiami tych dzieł.

Oba albumy szeroko nawiązują do dziedzictwa polskiej kuchni. Innowacyjne, współczesne idee, zaskakujące rozwiązania kulinarne, nieszablonowe przepisy, których nie powstydziliby się czołowi kucharze świata – to wszystko składa się na niezwykłą pozycję wydawniczą, która podbije serca koneserów.

Książka odkrywa przed nami bogactwo polskich klasycznych wypieków i deserów, podanych w sposób nowoczesny i wykwintny, a także nowatorskich przepisów zaskakujących zestawieniem smaków i formą.


Jan Łoziński – z wykształcenia archeolog, popularyzator historii. Od lat zajmuje się dziejami obyczajowości, przede wszystkim okresu międzywojennego w Polsce, a także historią kuchni i fotografią archiwalną. Wraz z żoną Mają opublikował między innymi „Wokół stołu i kuchni”, „Bale i bankiety Drugiej Rzeczpospolitej”, „W przedwojennej Polsce. Życie codzienne i niecodzienne”.

Dziękujemy za dodanie recenzji
Brak recenzji

Tytuły powiązane:

Chopin wydanie luksusowe

Mieczysław Tomaszewski

2010

Chopin wydanie luksusowe

Mieczysław Tomaszewski

2010

Fine Polish cuisine. All the flavours of the year

Jan Łoziński

2012

Fine polish desserts

Jan Łoziński

2015

Poland wydanie luksusowe

Lech Wałęsa

2012

Polska wydanie luksusowe

Lech Wałęsa

2012

Wykwintna kuchnia polska. Wszystkie smaki roku

Jerzy Bralczyk

2012

aktualności

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki

Już w czwartek rozpocznie się tegoroczna edycja Warszawskich Targów Książki. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska...

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

„Buszewicz. Plakaty” to kolejna pozycja w serii o najwybitniejszych twórcach plakatów, tym razem...

> więcej

Piotr Gawron (ur. 1943) – rzeźbiarz i pedagog, absolwent Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Zofii...

> więcej

«powrót