Świętokrzyskie

Nakład wyczerpany

 • Tytuł oryginalny:

  Świętokrzyskie

 • Liczba stron:

  128

 • Liczba zdjęć:

  242

 • Format:

  240 x 300 mm

 • ISBN:

  83-87730-88-2

 • EAN:

  9788387730888

 • Oprawa:

  twarda z obwolutą

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2004

 • Język:

  polsko-angielski

Świętokrzyskie

Paweł Pierściński  (fot.) | Olgierd Budrewicz  (wstęp) | Tomasz Jurasz  (tekst) | Władysław Pluta  (proj. graf.) | Teresa Bałuk-Ulewiczowa  (tłum.)

Album Świętokrzyskie ukazuje najpiękniejsze miejsca regionu, krajobrazy, zabytki architektury, pamiątki historii, jego kulturę i tradycję. Od Gór Świętokrzyskich, gdzie szumi Puszcza Jodłowa, po łagodne pejzaże Ponidzia, przez Kielce, Sandomierz, Opatów, Wiślicę, Traktem Królewskim, z biegiem Wisły, wśród pól i wzgórz wiodą niezwykłej urody zdjęcia Pawła Pierścińskiego. W klimat regionu wprowadza tekst Olgierda Budrewicza, znanego podróżnika i literata, a obszerne opisy zdjęć, wzbogacające wiedzę o świętokrzyskiej krainie opracował pisarz i historyk Tomasz Jurasz.

Paweł Pierściński, ur. w 1938 roku w Kielcach, twórca Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, mistrz polskiej fotografii pejzażowej, autor ponad 150 wystaw indywidualnych, uczestnik kilkuset ekspozycji zbiorowych w kraju i za granicą. Krytyk i teoretyk fotografii, opublikował ponad 500 pozycji zwartych, artykułów w fachowych pismach fotograficznych oraz wstępów do katalogów wystaw. Autor kilkunastu albumów fotograficznych oraz zbiorowych almanachów: Mistrzowie polskiego pejzażu 2000 i Kielecka Szkoła Krajobrazu. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, w latach 1988-1989, prezes Zarządu Głównego, wieloletni członek Rady Artystycznej, twórca i prezes Okręgu Świętokrzyskiego i członek honorowy ZPAF. Prace artysty znajdują się m.in. we Francuskim Muzeum Fotografii w Bievres koło Paryża, w Muzeum Sztuki Współczesnej w Moskwie i w Muzeum Fotografii w Krakowie.

 

Dostępne jedynie egzemplarze ze zwrotów z niewielkimi defektami!


Olgierd Budrewicz – słynny podróżnik, pisarz i dziennikarz. Zwiedził i opisał ponad sto krajów na wszystkich kontynentach. Autor kilkudziesięciu książek i niezliczonej liczby reportaży, a także programów telewizyjnych i scenariuszy dokumentów filmowych. Wieloletni współpracownik redakcji dzienników i czasopism, w tym tygodnika „Przekrój". W publicystyce zajmował się też zagadnieniami polonijnymi. Jego teksty doczekały się licznych przekładów. Były żołnierz Armii Krajowej i uczestnik Powstania Warszawskiego, pełen pasji varsavianista. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i The Explorers Club.

Prof. Władysław Pluta – wykładowca krakowskiej ASP na Wydziale Form Przemysłowych, doświadczony i utytułowany projektant graficzny, autor licznych plakatów, katalogów, opracowań graficznych książek i systemów identyfikacji wizualnej, laureat wielu nagród i wyróżnień.

Dziękujemy za dodanie recenzji
Brak recenzji

Tytuły powiązane:

Przewodnik Świętokrzyskie

Jarosław Swajdo

2008

Sandomierz

Piotr Witosławski

2007

Sandomierz

Piotr Witosławski

2002

Świętokrzyskie miniatura

Paweł Pierściński

2007

aktualności

Tamara Łempicka, królowa art deco. Spotkanie z Marisą de Lempicką oraz Marią Anną Potocką.

Tamara Łempicka, królowa art déco. Spotkanie z Marisą de Lempicką oraz Marią Anną Potocką

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

Pierwszy z trzech tomów „Księgi smoków świata”, autorstwa Bartłomieja Grzegorza Sali, przybliża portrety...

> więcej

„Polska. Dziedzictwo i nowoczesność” to nowy album poświęcony pięknym krajobrazom, miejscom wartym odwiedzenia oraz...

> więcej

«powrót