Bestiariusz słowiański. Część druga. Rzecz o biziach, kadukach i samojadkach
Cena:
39.90 zł
-
Liczba stron:
232
-
Format:
165 × 235 mm
-
ISBN:
978-83-7576-297-6
-
EAN:
9788375762976
-
Oprawa:
twarda
-
Numer wydania:
I
-
Rok wydania:
2016
-
Język:
polski
Bestiariusz słowiański. Część druga. Rzecz o biziach, kadukach i samojadkach
Druga część znakomitego i niezwykle popularnego wśród czytelników „Bestiariusza słowiańskiego”. Autorzy i ilustratorzy: Paweł Zych i Witold Vargas zapraszają tym razem do poznania rzadko przywoływanych w literaturze fantastycznych opowieści i legendarnych stworów, m.in.: bizi, kaduków czy samojadków. Znajdziemy w nim historie zarówno rodzimych istot – z terenów przedrozbiorowej Polski, Mazur, Śląska i Pomorza, jak i bohaterów opisywanych w podaniach i legendach kultury ludowej Białorusi i Ukrainy. Blisko sto dziewięćdziesiąt opisanych i pięknie zilustrowanych – czasem śmiesznych, czasem strasznych, ale zawsze niezwykle interesujących postaci można oglądać na kartach „Bestiariusza 2”, odkrywając na nowo ten nieco zapomniany fragment naszego dziedzictwa kulturowego.
Paweł Zych – rocznik ‘80, urodzony w Starachowicach, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Mieszka i pracuje (jako architekt) w Poznaniu. Z zamiłowania rysownik i komiksiarz, ma na koncie kilkanaście publikacji komiksowych, w tym autorski album „Chomik zagłady”. W 2004 otrzymał Grand Prix XV Międzynarodowego Festiwalu Komiksów w Łodzi za pracę „Życie to nie bajka”. Od 4 lat rysuje dla „Focus Historia" do scenariuszy S. Frąckiewicza. Lubi: architekturę drewnianą, sarmacką Rzeczpospolitą i słowiańskie fantasy.
Witold Vargas – ilustrator książek dziecięcych, młodzieżowych i popularnonaukowych. Mieszka i pracuje w Warszawie. Po dziesięcioletniej przygodzie z grafiką reklamową, poświęcił się edukacji artystycznej dzieci: jest nauczycielem plastyki, gry na bębnach i na gitarze w szkole podstawowej w Warszawie. Wydał 3 książki autorskie dla dzieci, z własnym tekstem, ilustracjami oraz koncepcją graficzną; jedna z nich – „Stwory baśniowe małe i duże” – była inspiracją „dorosłego" „Bestiariusza”. Poza tym zajmuje się: animacją filmową, muzyką, papieroplastyką i warsztatami artystycznymi.
Tytuły powiązane:
aktualności

Mamy zaszczyt zaprosić na uroczystą premierę albumu Oto sztuka polskiego plakatu autorstwa Doroty Folgi-Januszewskiej, Lecha...
> więcej
Zapowiedzi zobacz wszystkie
> więcej
> więcej