Chris Niedenthal 1989. Rok nadziei

Cena:

69.90 zł

Przeglądaj książkę
 • ISBN:

  978-83-7576-311-9

 • EAN:

  9788375763119

 • Oprawa:

  twarda

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2017

 • Język:

  polsko-angielski

Chris Niedenthal 1989. Rok nadziei

Chris Niedenthal  (fot.) | Andrzej Barecki  (proj. graf.)

Album „Chris Niedenthal 1989” przedstawia niezwykle ważny w historii Polski okres przełomu roku 1989. Czas, w którym dokonały się w Polsce dziejowe zmiany znakomicie uchwycił i pokazał na swoich fotografiach jeden z najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich – Chris Niedenthal. W zdjęciowym reportażu uwiecznione zostały najważniejsze momenty roku 1989 z uwzględnieniem ówczesnego kontekstu historycznego. Czas PRL-u był dla twórców okresem wyjątkowo trudnym i skomplikowanym z powodu podporządkowania wszystkich dziedzin kultury wszechobecnej polityce i ideologizacji. Fotografia natomiast była jedną z tych dziedzin, która najwierniej i najcelniej potrafiła oddać i scharakteryzować zastaną rzeczywistość.

Chris Niedenthal – fotograf, mistrz fotografii dokumentalnej, autor unikatowych zdjęć z okresu komunizmu. Jest Polakiem, urodził się w Anglii i tam ukończył studia fotograficzne, do Polski przyjechał w latach 70. i pozostał do dziś.

Dziękujemy za dodanie recenzji
+

Styl.pl/materiały prasowe 05-05-2017 10:49

Ogłoszenie wyników pierwszych wolnych wyborów na Placu Konstytucji, niekończące się kolejki w Peweksach, pekińskie protesty młodzieży w obiektywie wybitnego fotografa, Chrisa Niedenthala.
Niesamowite twarze pełne nadziei, dyskusje polityczne w klubokawiarniach, przygotowania do pierwszych wolnych wyborów to pejzaż tego okresu. Rok 1989 to rok buntu, chaosu oraz rewolucji na świecie. Rok 1989 to także rok nadziei, oczekiwania na zamiany oraz wiary w wolność. Ponad 200 unikatowych zdjęć ukazujących przełomowe wydarzenia, które były kluczowe dla świata znalazło się w albumie jedenego z najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich -  Chrisa Niedenthala. Pozycja ukaże się w dwóch wersjach. Pierwsza opatrzona będzie okładką, na której zobaczymy słynny gest Tadeusza Mazowieckiego, druga zostanie wzbogacona o dodatkowych 16 stron oraz odmienną okładkę.

Radość po przedostaniu się na drugą stronę Muru Berlińskiego, portrety Polaków szykujących się na pierwsze wolne wybory, od wystrojonej żony generała Wojciecha Jaruzelskiego, po mieszkańca mazowieckiej wsi strzyżonego w ogródku przez żonę oraz pierwszy dzień obrad Okrągłego Stołu ujęte w fotografiach Niedenthala pomagają przybliżyć rzeczywistość końcówki lat 80. W fascynującym zdjęciowym reportażu wybitnego fotografa zostały uwiecznione najważniejsze momenty tego okresu. Dzięki  odważnym oraz ekscytującym fotografiom zgromadzonym w albumie wydawanym przez Wydawnictwo Bosz możemy zapoznać się z fascynującą oraz wyrazistą rzeczywistością przełomowego roku w dziejach.

 Album zawiera zarówno ikoniczne, najbardziej znane fotografie, jak i te, które nie były wcześniej dostępne szerokiej publiczności. Dzięki temu buduje komplementarną historię nie tylko kraju, ale też jednego człowieka - jej autora.


Czytaj więcej na http://www.styl.pl/newsy/aktualnosci/news-chris-niedenthal-1989-rok-nadziei,nId,2386261#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

Tytuły powiązane:

Chris Niedenthal. Wybrane fotografie 1973–1989 outlet

Chris Niedenthal

2014

Fotografie z PRL-u

Jan Morek

2010

aktualności

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki

Już w czwartek rozpocznie się tegoroczna edycja Warszawskich Targów Książki. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska...

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

„Buszewicz. Plakaty” to kolejna pozycja w serii o najwybitniejszych twórcach plakatów, tym razem...

> więcej

Piotr Gawron (ur. 1943) – rzeźbiarz i pedagog, absolwent Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Zofii...

> więcej

«powrót