Mitologia słowiańska

Cena:

39.90 zł

Przeglądaj książkę
 • Liczba stron:

  160

 • Format:

  165 × 235 mm

 • ISBN:

  978-83-7576-325-6

 • EAN:

  9788375763256

 • Oprawa:

  twarda

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2017

Mitologia słowiańska

Jakub Bobrowski  (tekst) | Mateusz Wrona  (tekst)

„Mitologia słowiańska” Jakuba Bobrowskiego i Mateusza Wrony zabiera czytelników w fascynujący świat pradawnych Słowian oraz ich wierzeń. Autorzy, w oparciu o aktualne opracowania naukowe z dziedziny historii, religioznawstwa i językoznawstwa, w sposób barwny i pobudzający wyobraźnię prezentują sylwetki pradawnych bogów i herosów, jak również postaci słowiańskiej demonologii. Tym, co wyróżnia „Mitologię słowiańską” spośród innych dostępnych tego typu książek, jest przyjazny każdemu czytelnikowi język przedstawionych historii, pozbawiony naukowych, często trudno rozumianych terminów. Publikacja ta jest zbiorem fabularnych opowiadań ilustrujących treść słowiańskich mitów, jednak wszystkie kulturowo-historyczne składniki zawartych w niej tekstów – imiona bóstw i demonów, ich atrybuty i zachowania – zgodne są z wiedzą naukową. W połączeniu z atrakcyjną i przejrzystą formą narracji czyni to niniejszą książkę atrakcyjną nie tylko dla badaczy historii Słowian, ale także miłośników literatury fantasy, gier komputerowych i wszelkich działań mających charakter rekonstrukcji przeszłości.
Dziękujemy za dodanie recenzji
+

Arek - Serwis Caneo.pl 02-07-2018 08:54

Pozycja obowiązkowa dla każdego odkrywcy/miłośnika słowiańskich korzeni i dawnych wierzeń przodków. W końcu nie samymi krasnoludami, trolami, goblinami i orkami żyje fascynat mitologiii. Nasza też jest bogata w podobne stworzenia.

+

Alaskus41 - Serwis Caneo.pl 02-07-2018 08:53

Od zawsze byłam fanką greckiej mitologii i to chyba najwyższy czas na zapoznanie się ze słowiańską. Książka niestety jest dość krótka, ale ma przepiękne wydanie. Okładka z rogatą czaszką od razu zwraca uwagę :) W środku pomiędzy opowiadaniami są klimatyczne rysunki. Numeracja stron jest dość nie typowa, bo numery stron są z boku, a nie na dole kartki. Strony są grube. O fabule nie wiele mogę powiedzieć, bo jeszcze nie zaczełam czytać, ale myślę że każdy Polak coś powinien wiedzieć o naszej mitologii, więc to raczej obowiązkowa lektura dla wszystkich.

+

Joanna G. - taniaksiazka.pl 26-02-2018 11:14

Który z bogów jest ważniejszy?

Jakie postaci towarzyszą ludziom na co dzień?

Mitologia słowiańska została gdzieś zagubiona we współczesnym świecie, uczymy się w szkole o greckich czy rzymskich wierzeniach, a co z naszą prastarą kulturą?

To wydanie idealnie wprowadzi czytelnika w słowiańskie wierzenia, rozbudzając głód wiedzy na ten temat.

+

Nasza Historia, dział recenzje 08-11-2017 10:57

Tytuły powiązane:

Bestiariusz słowiański. Część druga. Rzecz o biziach, kadukach i samojadkach

Paweł Zych

2016

Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga

Paweł Zych

2018

Bestiariusz słowiański. Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach

Paweł Zych

2017

Bestie i potwory mitologii greckiej. Leksykon

Bartłomiej Grzegorz Sala

2018

aktualności

Nagroda Złotego Gryfa 2019

1 czerwca 2019 r. zostali wyłonieni laureaci konkursu "Złoty Gryf".

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

„Janusz Kusociński” – pierwszy minialbum z serii Medaliści, której bohaterami będą wybitni polscy sportowcy,...

> więcej

Album poświęcony jest twórczości rysunkowej artysty, w której przejawiały się skrywane przez niego obsesje. W efekcie...

> więcej

«powrót