Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga

Cena:

74.90 zł

Przeglądaj książkę
 • Liczba stron:

  440

 • Liczba zdjęć:

  ok. 400

 • Format:

  165 × 235 mm

 • ISBN:

  978-83-7576-487-1

 • EAN:

  9788375764871

 • Oprawa:

  twarda

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2020

 • Język:

  polski

Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga

Paweł Zych  (autor) | Witold Vargas  (autor) | Jakub Kinel  (proj. graf.)

„Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga” to wyjątkowe wydanie popularnych „Bestiariuszy”, w którym zebrane zostały dwie dotychczas osobne części tego tytułu, czyli „Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach” oraz „Rzecz o biziach, kadukach i samojadkach”. Dzięki temu niesamowite, pobudzające wyobraźnię historie o mitycznych stworzeniach, przekazywane z pokolenia na pokolenie przez naszych przodków, znajdziemy teraz w jednej, obszernej publikacji, którą uzupełniają jedyne w swoim rodzaju, piękne ilustracje autorstwa Pawła Zycha i Witolda Vargasa.


Paweł Zych – rocznik ‘80, urodzony w Starachowicach, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Mieszka i pracuje (jako architekt) w Poznaniu. Z zamiłowania rysownik i komiksiarz, ma na koncie kilkanaście publikacji komiksowych, w tym autorski album „Chomik zagłady”. W 2004 otrzymał Grand Prix XV Międzynarodowego Festiwalu Komiksów w Łodzi za pracę „Życie to nie bajka”. Od 4 lat rysuje dla „Focus Historia" do scenariuszy S. Frąckiewicza. Lubi: architekturę drewnianą, sarmacką Rzeczpospolitą i słowiańskie fantasy.

Witold Vargas – ilustrator książek dziecięcych, młodzieżowych i popularnonaukowych. Mieszka i pracuje w Warszawie. Po dziesięcioletniej przygodzie z grafiką reklamową, poświęcił się edukacji artystycznej dzieci: jest nauczycielem plastyki, gry na bębnach i na gitarze w szkole podstawowej w Warszawie. Wydał 3 książki autorskie dla dzieci, z własnym tekstem, ilustracjami oraz koncepcją graficzną; jedna z nich – „Stwory baśniowe małe i duże” – była inspiracją „dorosłego" „Bestiariusza”. Poza tym zajmuje się: animacją filmową, muzyką, papieroplastyką i warsztatami artystycznymi.

Dziękujemy za dodanie recenzji
+

Adrianna Rakowska - Popbookownik.pl 02-07-2018 10:09

Znaj swoje demony. „Bestiariusz słowiański” – recenzja książki
Świat mitologii słowiańskiej jest jednym z najbardziej interesujących dla większości naszych rodaków, wystarczy bowiem zacząć opowiadanie, a wszyscy nadstawiają uszy i zaczynają słuchać z zaciekawieniem. Fascynacja podaniami, niegdyś mrożącymi żyły u naszych przodków, sprawia, że chcemy je zgłębić. Jeśli zatem szukacie przystępnej pozycji, która nie zanudzi was tekstami podobnymi do tych z podręczników do historii, Bestiariusz słowiański od Wydawnictwa BOSZ zdaje się być idealnym tytułem.
Uwagę z pewnością zwraca okładka. Twarda, lśniąca oprawa ozdobiona rysunkami przedstawiającymi zaledwie dwa stwory, spośród wielu, przyciąga oko. Ilustracje są bowiem tworem Witolda Vargasa i Pawła Zycha, którzy doskonale oddali wygląd mitycznych stworzeń. Ich dzieła znajdziemy w całym tomie – każda bestia została zobrazowana z dokładnością godną najlepszych rysowników, jednocześnie idealnie wpasowując się w ludzkie wyobrażenia o niektórych monstrach, a czasami także zmieniając pogląd czytelnika – okazuje się bowiem, że nie każdy, znany nam z nazwy stwór, wygląda tak, jak myśleliśmy. Ilustracje wręcz zauroczą odbiorcę i sprawią, że nie można będzie oderwać od nich wzroku.

Całość wydrukowana została w kolorze. Warto także wspomnieć o wysokiej jakości papierze oraz poziomie wykonania pozycji. W przystępnej cenie otrzymujemy zatem ogromne, ponad czterystustronicowe tomiszcze, będące połączeniem dwóch poprzednich części (Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach oraz Rzecz o biziach, kadukach i samojadkach), wykonane z dbałością o najmniejsze detale.(...) Chcę więcej!

Bestiariusz słowiański jest idealną pozycją na początek, dla mitologicznych laików i ludzi, którzy pragną zacząć przygodę ze słowiańską spuścizną naszych przodków. Przystępność tytułu, przepiękne, barwne ilustracje oraz forma leksykonu z pewnością sprawdzą się w każdym przypadku. Dodatkowo wysoka jakość i estetyka wykonania sprawiają, że jest to tytuł wart zakupu.(...)

https://popbookownik.pl/znaj-swoje-demony-bestiariusz-slowianski-recenzja-ksiazki/

Tytuły powiązane:

Bestiariusz słowiański. Część druga. Rzecz o biziach, kadukach i samojadkach OUTLET

Paweł Zych

2016

Bestiariusz słowiański. Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach

Paweł Zych

2020

Duchy polskich miast i zamków

Witold Vargas

2021

Księga karpackich zbójników OUTLET

Bartłomiej Grzegorz Sala

2014

Księga smoków polskich

Bartłomiej Grzegorz Sala

2014

Legendy zamków sudeckich

Bartłomiej Grzegorz Sala

2021

Legendy zamków świętokrzyskich

Bartłomiej Grzegorz Sala

2021

Święci i biesy

Paweł Zych

2019

aktualności

Beksiński.Obrazy - hołd złożony artyście.

Beksiński. Obrazy to wyjątkowy album skupiający się na jednej z dziedzin twórczości Zdzisława Beksińskiego – malarstwie.

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

„Strach się bać”, autorstwa profesora Jerzego Bralczyka, to kolejny bogato ilustrowany leksykon, tym razem poświęcony słowom...

> więcej

Album poświęcony historii polskiego designu zaprezentuje i opowie historię wzornictwa polskiego, poczynając od Wystawy Paryskiej w 1925...

> więcej

«powrót