Magiczne zawody. Kowal, czarodziej, alchemik

Cena:

39.90 zł

Przeglądaj książkę
 • Liczba stron:

  204

 • Format:

  165 × 235 mm

 • ISBN:

  978-83-7576-335-5

 • EAN:

  9788375763355

 • Oprawa:

  twarda

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2018

 • Język:

  polski

Magiczne zawody. Kowal, czarodziej, alchemik

Witold Vargas  (tekst i ilustr.) | Paweł Zych  (ilustr.) | Jakub Kinel  (proj. graf.)

„Magiczne zawody. Kowal, czarodziej, alchemik” to kolejna książka autorstwa Witolda Vargasa i Pawła Zycha, stanowiąca kontynuację niezwykle popularnej serii Legendarz. Autorzy „Bestiariusza słowiańskiego” skupiają się tym razem na mitycznym zawodzie kowala. Wśród najczęściej powtarzających się wątków w etnicznej historii kowalstwa pojawiają się bogowie-kowale, czarownicy, pakt z diabłem, niebiańskie pochodzenie żelaza oraz transmutacja, polegająca na przemianie surowca w szlachetny kruszec. Książka, zawierająca wiele ciekawych opowieści, jak również kilkadziesiąt ilustracji autorstwa znanego tandemu, jest wspaniałą pozycją dla każdego miłośnika kultury słowiańskiej.


Witold Vargas – ilustrator książek dziecięcych, młodzieżowych i popularnonaukowych. Mieszka i pracuje w Warszawie. Po dziesięcioletniej przygodzie z grafiką reklamową, poświęcił się edukacji artystycznej dzieci: jest nauczycielem plastyki, gry na bębnach i na gitarze w szkole podstawowej w Warszawie. Wydał 3 książki autorskie dla dzieci, z własnym tekstem, ilustracjami oraz koncepcją graficzną; jedna z nich – „Stwory baśniowe małe i duże” – była inspiracją „dorosłego" „Bestiariusza”. Poza tym zajmuje się: animacją filmową, muzyką, papieroplastyką i warsztatami artystycznymi.

Paweł Zych – rocznik ‘80, urodzony w Starachowicach, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Mieszka i pracuje (jako architekt) w Poznaniu. Z zamiłowania rysownik i komiksiarz, ma na koncie kilkanaście publikacji komiksowych, w tym autorski album „Chomik zagłady”. W 2004 otrzymał Grand Prix XV Międzynarodowego Festiwalu Komiksów w Łodzi za pracę „Życie to nie bajka”. Od 4 lat rysuje dla „Focus Historia" do scenariuszy S. Frąckiewicza. Lubi: architekturę drewnianą, sarmacką Rzeczpospolitą i słowiańskie fantasy.

Dziękujemy za dodanie recenzji
+

Diana Cereniewicz - Popbookownik.pl 02-07-2018 09:51

Baśniowe transformacje. „Magiczne zawody” – recenzja książki

I nie chodzi bynajmniej o przemianę pięknej księżniczki w słodką żabkę (i vice versa), a o alchemiczną, mistyczną transformację metalu, nadanie mu pożądanego kształtu oraz napełnienie go mocą.
Magia w codzienności

Najnowszy album Witolda Vargasa i Pawła Zycha z rozrastającej się serii Legendarz, Magiczne zawody. Kowal, czarodziej, alchemik, przybliża czytelnikom przypowieści, legendy i historie związane z tytułowymi profesjami. Nie jest to w żaden sposób wyczerpująca czy szczegółowa encyklopedia (jak to w przypadku Legendarza bywa, TUTAJ możecie przeczytać naszą recenzję Bestiariusza), ale raczej pozycja zachęcająca do pogłębienia wiedzy na własną rękę i zrobienia swojego researchu na temat, który wyjątkowo przypadnie nam do gustu. W tym pomaga zawsze obecna, obszerna bibliografia na końcu książki(...)Po tysiąckroć tak!
BOSZ przyzwyczaił już czytelników do fantastycznie wydanych książek i Zawody nie są wyjątkiem. Twarda, lśniąca oprawa, dobrej jakości papier i skład sprawiają, że nie tylko przyjemnie czyta się tę pozycję, ale i sprawia ona wizualną radość. Gorąco polecam!

https://popbookownik.pl/basniowe-transformacje-magiczne-zawody-recenzja-ksiazki/

Tytuły powiązane:

Bestiariusz słowiański. Część druga. Rzecz o biziach, kadukach i samojadkach

Paweł Zych

2016

Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga

Paweł Zych

2018

Bestiariusz słowiański. Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach

Paweł Zych

2017

Duchy polskich miast i zamków

Witold Vargas

2013

Księga karpackich zbójników

Bartłomiej Grzegorz Sala

2014

Księga smoków polskich

Bartłomiej Grzegorz Sala

2014

Księga smoków polskich

Bartłomiej Grzegorz Sala

2017

Legendy zamków karpackich

Bartłomiej Grzegorz Sala

2013

Legendy zamków sudeckich

Bartłomiej Grzegorz Sala

2016

Legendy zamków świętokrzyskich

Bartłomiej Grzegorz Sala

2017

Mitologia słowiańska

Jakub Bobrowski

2017

Święci i biesy

Paweł Zych

2015

aktualności

Michał Kleiber Człowiekiem Roku 2018

Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP przyznała tytuł Człowieka Roku 2018 profesorowi Michałowi Kleiberowi .

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

Wyjątkowa publikacja wydana z okazji setnej rocznicy powołania Ignacego Jana Paderewskiego na premiera Rzeczypospolitej Polskiej. Album...

> więcej

Drugie, poszerzone wydanie jedynego w swoim rodzaju przewodnika po stylu i elegancji dla mężczyzn, nie tylko z wyższych sfer. Album,...

> więcej

«powrót