Trzy połówki życia

Cena:

29.90 zł
44.90 zł

Przeglądaj książkę
 • Liczba stron:

  288

 • Liczba zdjęć:

  65

 • Format:

  165 × 235 mm

 • ISBN:

  978-83-7576-354-6

 • EAN:

  9788375763546

 • Oprawa:

  twarda

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2018

Trzy połówki życia

Maciej Wierzyński  (autor) | Władysław Pluta  (proj. graf.)

„Trzy połówki życia” to książka zawierająca elementy pamiętnika, pełna wspomnień i refleksji dotyczących drogi życiowej autora – polskiego dziennikarza telewizyjnego, publicysty Macieja Wierzyńskiego.Prof. Władysław Pluta – wykładowca krakowskiej ASP na Wydziale Form Przemysłowych, doświadczony i utytułowany projektant graficzny, autor licznych plakatów, katalogów, opracowań graficznych książek i systemów identyfikacji wizualnej, laureat wielu nagród i wyróżnień.

Dziękujemy za dodanie recenzji
+

Michał Ogórek 02-07-2018 09:08

Ogórek pod szkłem

Jadźwingowie opisani

Ukazało się epitafium dziennikarstwa: wspomnienia Macieja Wierzyńskiego „Trzy połówki życia” ilustrują sens tej pracy anegdotą o Jadźwingach. Nie wiemy nic o żadnym Jadźwingu, ani nawet nie znamy imienia żadnego z ich wodzów: królestwo nieopisane na nic nie zdaje się jemu samemu ani innym.   

Na szczęście dziennikarstwo, choć coraz mniej istnieje, opisać się umie. A Wierzyński ma co: kierował w Warszawie prestiżowym tygodnikiem „Kultura” i pracował w telewizji, a potem w Stanach szefował rozgłośni polskiej „Głosu Ameryki”, nowojorskiemu „Nowemu Dziennikowi” i jeszcze Wolnej Europie; dziś – w wieku 81 lat - prowadzi przykuwający uwagę magazyn międzynarodowy w TVN24. Koi nasze ego jego przykład, że polskiego dziennikarstwa od amerykańskiego wcale nie dzieli(ł) ocean.

Pyszne anegdoty z godzenia artystów z aparatczykami pokazują, że jeśli do tej pracy zakłada(ło) się kamizelkę, to raczej ratunkową.

Dziennikarstwo to podobno jest wszystko, co dzisiaj jest bardziej interesujące niż jutro. Ale o dzisiejszym podziennikarstwie można powiedzieć, że jest mniej interesujące, niż było wczoraj.                   

Tytuły powiązane:

O wszystkim

Olgierd Budrewicz

2010

Odczytywanie na nowo. Rozmowy z Mieczysławem Tomaszewskim

Krzysztof Droba

2011

Penderecki, t. 1, Rozmowy lusławickie, t. 2, Lusławickie ogrody

Mieczysław Tomaszewski

2005

Podróż do kresu pamięci

Krzysztof Orzechowski

2015

Poświatowska we wspomnieniach i inspiracjach

Kalina Słomska

2016

Reszta jest monologiem

Renata Dymna

2016

Wielkie role gwiazd opery

Agnieszka Okońska

2016

aktualności

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki

Już w czwartek rozpocznie się tegoroczna edycja Warszawskich Targów Książki. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska...

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

„Buszewicz. Plakaty” to kolejna pozycja w serii o najwybitniejszych twórcach plakatów, tym razem...

> więcej

Piotr Gawron (ur. 1943) – rzeźbiarz i pedagog, absolwent Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Zofii...

> więcej

«powrót