Trzy połówki życia

Cena:

44.90 zł

Przeglądaj książkę
 • Liczba stron:

  144

 • Liczba zdjęć:

  64

 • Format:

  165 × 235 mm

 • ISBN:

  978-83-7576-354-6

 • EAN:

  9788375763546

 • Oprawa:

  twarda

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2018

Trzy połówki życia

Maciej Wierzyński  (autor) | Władysław Pluta  (proj. graf.)

„Trzy połówki życia” to książka zawierająca elementy pamiętnika, pełna wspomnień i refleksji dotyczących drogi życiowej autora – polskiego dziennikarza telewizyjnego, publicysty Macieja Wierzyńskiego.Prof. Władysław Pluta – wykładowca krakowskiej ASP na Wydziale Form Przemysłowych, doświadczony i utytułowany projektant graficzny, autor licznych plakatów, katalogów, opracowań graficznych książek i systemów identyfikacji wizualnej, laureat wielu nagród i wyróżnień.

Dziękujemy za dodanie recenzji
+

Michał Ogórek 02-07-2018 09:08

Ogórek pod szkłem

Jadźwingowie opisani

Ukazało się epitafium dziennikarstwa: wspomnienia Macieja Wierzyńskiego „Trzy połówki życia” ilustrują sens tej pracy anegdotą o Jadźwingach. Nie wiemy nic o żadnym Jadźwingu, ani nawet nie znamy imienia żadnego z ich wodzów: królestwo nieopisane na nic nie zdaje się jemu samemu ani innym.   

Na szczęście dziennikarstwo, choć coraz mniej istnieje, opisać się umie. A Wierzyński ma co: kierował w Warszawie prestiżowym tygodnikiem „Kultura” i pracował w telewizji, a potem w Stanach szefował rozgłośni polskiej „Głosu Ameryki”, nowojorskiemu „Nowemu Dziennikowi” i jeszcze Wolnej Europie; dziś – w wieku 81 lat - prowadzi przykuwający uwagę magazyn międzynarodowy w TVN24. Koi nasze ego jego przykład, że polskiego dziennikarstwa od amerykańskiego wcale nie dzieli(ł) ocean.

Pyszne anegdoty z godzenia artystów z aparatczykami pokazują, że jeśli do tej pracy zakłada(ło) się kamizelkę, to raczej ratunkową.

Dziennikarstwo to podobno jest wszystko, co dzisiaj jest bardziej interesujące niż jutro. Ale o dzisiejszym podziennikarstwie można powiedzieć, że jest mniej interesujące, niż było wczoraj.                   

Tytuły powiązane:

O wszystkim

Olgierd Budrewicz

2010

Odczytywanie na nowo. Rozmowy z Mieczysławem Tomaszewskim

Krzysztof Droba

2011

Penderecki, t. 1, Rozmowy lusławickie, t. 2, Lusławickie ogrody

Mieczysław Tomaszewski

2005

Podróż do kresu pamięci

Krzysztof Orzechowski

2015

Poświatowska we wspomnieniach i inspiracjach

Kalina Słomska

2016

Reszta jest monologiem

Renata Dymna

2016

Wielkie role gwiazd opery

Agnieszka Okońska

2016

aktualności

Uroczysta premiera albumu "Oto sztuka polskiego plakatu"

Mamy zaszczyt zaprosić na uroczystą premierę albumu Oto sztuka polskiego plakatu autorstwa Doroty Folgi-Januszewskiej, Lecha...

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

Nowe wydanie niezwykłej urody albumu przedstawiającego współczesną Polskę z jej urokliwymi krajobrazami, zabytkami oraz...

> więcej

Nowe wydanie niezwykłej urody albumu przedstawiającego współczesną Polskę z jej urokliwymi krajobrazami, zabytkami oraz...

> więcej

«powrót