Bestiariuszek. Niewidzialni pomocnicy

Cena:

26.95 zł
49.90 zł

Przeglądaj książkę
 • Liczba stron:

  44

 • Liczba zdjęć:

  20

 • Format:

  247 × 340 mm

 • ISBN:

  978-83-7576-383-6

 • EAN:

  9788375763836

 • Oprawa:

  twarda

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2018

 • Język:

  polski

Bestiariuszek. Niewidzialni pomocnicy

Witold Vargas  (tekst i ilustr.) | Jakub Kinel  (proj. graf.)

„Bestiariuszek. Niewidzialni pomocnicy” to znakomita propozycja dla tych milusińskich, których pasjonują historie o mitycznych stworzeniach, krasnoludach i słowiańskich stworach. Tym razem autor i rysownik Witold Vargas zaprasza do lektury najmłodszych, dla których stworzył specjalne, dziecięce wydanie bestsellerowego „Bestiariusza słowiańskiego”. Pierwsza część z nowego cyklu w serii Legendarz poświęcona będzie karzełkom.


Witold Vargas – ilustrator książek dziecięcych, młodzieżowych i popularnonaukowych. Mieszka i pracuje w Warszawie. Po dziesięcioletniej przygodzie z grafiką reklamową, poświęcił się edukacji artystycznej dzieci: jest nauczycielem plastyki, gry na bębnach i na gitarze w szkole podstawowej w Warszawie. Wydał 3 książki autorskie dla dzieci, z własnym tekstem, ilustracjami oraz koncepcją graficzną; jedna z nich – „Stwory baśniowe małe i duże” – była inspiracją „dorosłego" „Bestiariusza”. Poza tym zajmuje się: animacją filmową, muzyką, papieroplastyką i warsztatami artystycznymi.

Dziękujemy za dodanie recenzji
+

Joanna Stępniewska - Bookhunter.pl 18-10-2019 14:06

Nietypowi pomocnicy...

Jeśli jesteś rasowym Słowianinem z pewnością masz w domu egzemplarz "Bestiariusza słowiańskiego". Ja mam. I to nie byle jaki, bo autorstwa Witolda Vargasa. Należy on do serii Legendarz w której to mamy okazję dokładnie zapoznać się z powoli zapominaną częścią naszej historii. Legendy, duch, zamki, smoki, święci i biesy, zbójnicy, skrzaty ... Jest to niesamowita uczta dla oczu i wyobraźni.

Witold Vargas jest niezwykłym rysownikiem, ilustratorem, pisarzem - dosłownie człowiek orkiestra. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa BOSZ mam okazję zapoznać się z kolejnym dziełem należącym do serii. I skierowanym bardziej do młodszych czytelników. Ale myślę, że jako kolekcjoner i pasjonat nie mogłam obyć się bez tego egzemplarza. Przez tą książkę postanowiłam  wtajemniczyć moją siostrzenicę w niezwykłość świata dawnych Słowian.

"Bestiariuszek. Niewidzialni pomocnicy" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich mam zakochanych w mitologii słowiańskiej. Ja własnych pociech nie mam, ale jestem stuprocentowo przekonana, ze każdy mały szkrab ucieszył by się z takiego prezentu. Mnogość barwnych ilustracji powoduje przyjemne zawroty głowy, a dziwni i nietypowi pomocnicy pojawiający się na stronach raźno przemykają do wyobraźni dziecka by tam tworzyć coraz to ciekawsze historie.

"Bestiariuszek" to taka wieczorna rodzinna przygoda w którą możemy zabrać nasze pociechy. Bo prawda, aczkolwiek smutna, jest taka, że młodsze pokolenie jest w stanie przytoczyć wiele legend i opowiadań , ale nie z rodzimego podwórka. Wiedzą kim jest Król Artur, albo Merlin. Znają elfy czy trolle ale nie wiedzą kim był domownik, czemu narzeka się na nieprzychylną Dolę, bądź ustrzega przed Biedą .

Niewidzialnych pomocników w gospodarstwie było naprawdę wielu, sama z zaskoczeniem stwierdziłam, że nie znałam wszystkich.

Dobra zabawa murowana, jeszcze lepiej jeśli będzie ona w rodzinnym gronie.

Nauka i sztuka w jednym.

Polecam "Bestiariuszek" oraz całą serię Legendarz, bo książki te są warte wszystkich papierków z portfela.

Chcecie mieć piękną kolekcję, którą zauważy każdy kto wejdzie za Wasz próg?

Skuście się na te wszystkie cudowności które proponuję Witold Vargas.

Za egzemplarz dziękuje Wydawnictwu BOSZ i portalowi Bookhunter.pl

https://www.bookhunter.pl/recenzja/3940/bestiariuszek-niewidzialni-pomocnicy?fbclid=IwAR0X4N0SBDQsOhvsKK2ENFADdqWZMNOCURm6q5iWduJfuNxUkJqO2STDXDc

Tytuły powiązane:

Bestiariusz słowiański. Część druga. Rzecz o biziach, kadukach i samojadkach OUTLET

Paweł Zych

2016

Bestiariusz słowiański. Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach

Paweł Zych

2020

Duchy polskich miast i zamków

Witold Vargas

2021

Księga karpackich zbójników OUTLET

Bartłomiej Grzegorz Sala

2014

Księga smoków polskich

Bartłomiej Grzegorz Sala

2014

Księga smoków polskich

Bartłomiej Grzegorz Sala

2020

Magiczne zawody. Kowal, czarodziej, alchemik - OUTLET

Witold Vargas

2018

Święci i biesy OUTLET

Paweł Zych

2019

aktualności

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki

Już w czwartek rozpocznie się tegoroczna edycja Warszawskich Targów Książki. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska...

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

„Buszewicz. Plakaty” to kolejna pozycja w serii o najwybitniejszych twórcach plakatów, tym razem...

> więcej

Piotr Gawron (ur. 1943) – rzeźbiarz i pedagog, absolwent Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Zofii...

> więcej

«powrót