Bestiariuszek. Niewidzialni pomocnicy

Cena:

26.95 zł
49.90 zł

Przeglądaj książkę
 • Liczba stron:

  44

 • Liczba zdjęć:

  20

 • Format:

  247 × 340 mm

 • ISBN:

  978-83-7576-383-6

 • EAN:

  9788375763836

 • Oprawa:

  twarda

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2018

 • Język:

  polski

Bestiariuszek. Niewidzialni pomocnicy

Witold Vargas  (tekst i ilustr.) | Jakub Kinel  (proj. graf.)

„Bestiariuszek. Niewidzialni pomocnicy” to znakomita propozycja dla tych milusińskich, których pasjonują historie o mitycznych stworzeniach, krasnoludach i słowiańskich stworach. Tym razem autor i rysownik Witold Vargas zaprasza do lektury najmłodszych, dla których stworzył specjalne, dziecięce wydanie bestsellerowego „Bestiariusza słowiańskiego”. Pierwsza część z nowego cyklu w serii Legendarz poświęcona będzie karzełkom.


Witold Vargas – ilustrator książek dziecięcych, młodzieżowych i popularnonaukowych. Mieszka i pracuje w Warszawie. Po dziesięcioletniej przygodzie z grafiką reklamową, poświęcił się edukacji artystycznej dzieci: jest nauczycielem plastyki, gry na bębnach i na gitarze w szkole podstawowej w Warszawie. Wydał 3 książki autorskie dla dzieci, z własnym tekstem, ilustracjami oraz koncepcją graficzną; jedna z nich – „Stwory baśniowe małe i duże” – była inspiracją „dorosłego" „Bestiariusza”. Poza tym zajmuje się: animacją filmową, muzyką, papieroplastyką i warsztatami artystycznymi.

Dziękujemy za dodanie recenzji
+

Joanna Stępniewska - Bookhunter.pl 18-10-2019 14:06

Nietypowi pomocnicy...

Jeśli jesteś rasowym Słowianinem z pewnością masz w domu egzemplarz "Bestiariusza słowiańskiego". Ja mam. I to nie byle jaki, bo autorstwa Witolda Vargasa. Należy on do serii Legendarz w której to mamy okazję dokładnie zapoznać się z powoli zapominaną częścią naszej historii. Legendy, duch, zamki, smoki, święci i biesy, zbójnicy, skrzaty ... Jest to niesamowita uczta dla oczu i wyobraźni.

Witold Vargas jest niezwykłym rysownikiem, ilustratorem, pisarzem - dosłownie człowiek orkiestra. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa BOSZ mam okazję zapoznać się z kolejnym dziełem należącym do serii. I skierowanym bardziej do młodszych czytelników. Ale myślę, że jako kolekcjoner i pasjonat nie mogłam obyć się bez tego egzemplarza. Przez tą książkę postanowiłam  wtajemniczyć moją siostrzenicę w niezwykłość świata dawnych Słowian.

"Bestiariuszek. Niewidzialni pomocnicy" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich mam zakochanych w mitologii słowiańskiej. Ja własnych pociech nie mam, ale jestem stuprocentowo przekonana, ze każdy mały szkrab ucieszył by się z takiego prezentu. Mnogość barwnych ilustracji powoduje przyjemne zawroty głowy, a dziwni i nietypowi pomocnicy pojawiający się na stronach raźno przemykają do wyobraźni dziecka by tam tworzyć coraz to ciekawsze historie.

"Bestiariuszek" to taka wieczorna rodzinna przygoda w którą możemy zabrać nasze pociechy. Bo prawda, aczkolwiek smutna, jest taka, że młodsze pokolenie jest w stanie przytoczyć wiele legend i opowiadań , ale nie z rodzimego podwórka. Wiedzą kim jest Król Artur, albo Merlin. Znają elfy czy trolle ale nie wiedzą kim był domownik, czemu narzeka się na nieprzychylną Dolę, bądź ustrzega przed Biedą .

Niewidzialnych pomocników w gospodarstwie było naprawdę wielu, sama z zaskoczeniem stwierdziłam, że nie znałam wszystkich.

Dobra zabawa murowana, jeszcze lepiej jeśli będzie ona w rodzinnym gronie.

Nauka i sztuka w jednym.

Polecam "Bestiariuszek" oraz całą serię Legendarz, bo książki te są warte wszystkich papierków z portfela.

Chcecie mieć piękną kolekcję, którą zauważy każdy kto wejdzie za Wasz próg?

Skuście się na te wszystkie cudowności które proponuję Witold Vargas.

Za egzemplarz dziękuje Wydawnictwu BOSZ i portalowi Bookhunter.pl

https://www.bookhunter.pl/recenzja/3940/bestiariuszek-niewidzialni-pomocnicy?fbclid=IwAR0X4N0SBDQsOhvsKK2ENFADdqWZMNOCURm6q5iWduJfuNxUkJqO2STDXDc

Tytuły powiązane:

Bestiariusz słowiański. Część druga. Rzecz o biziach, kadukach i samojadkach OUTLET

Paweł Zych

2016

Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga

Paweł Zych

2020

Bestiariusz słowiański. Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach

Paweł Zych

2020

Duchy polskich miast i zamków

Witold Vargas

2019

Księga karpackich zbójników

Bartłomiej Grzegorz Sala

2014

Księga smoków polskich

Bartłomiej Grzegorz Sala

2014

Księga smoków polskich

Bartłomiej Grzegorz Sala

2020

Magiczne zawody. Kowal, czarodziej, alchemik - OUTLET

Witold Vargas

2018

Święci i biesy

Paweł Zych

2019

aktualności

Podsumowanie 14. Bieszczadzkiego Lata z Książką

Za nami 14 edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką, która w tym roku odbywała się w Przemyślu. Tradycyjnie, dopisali goście,...

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

„Świat zwariował. Poradnik surrealistyczny. Jak przeżyć”   Agnieszki Taborskiej – w opracowaniu graficznym...

> więcej

„Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Na tropie złodziei obrazów”, autorstwa Dagmary Budzbon-Szymańskiej, to opowieść...

> więcej

«powrót