Kalendarz Polska 100 lat

Cena:

40.00 zł
60.00 zł

 • Liczba stron:

  14

 • Liczba zdjęć:

  58

 • Format:

  680 x 490cm

 • EAN:

  5901138917008

 • Oprawa:

  miękka

 • Rok wydania:

  2018

 • Język:

  polski

Kalendarz Polska 100 lat

Władysław Pluta  (proj. graf.) | Jan Łoziński  (wyb. foto. i podpisy)

Kalendarz towarzyszy albumowi „Polska 100 lat”, który powstał dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Bogato ilustrowana publikacja, składająca się z blisko czterdziestu esejów autorstwa wielu znakomitych osobistości polityki, nauki i kultury, poświęcona jest osiągnięciom Polaków w ostatnim stuleciu. Niniejszy kalendarz stanowi subiektywny wybór najważniejszych wydarzeń politycznych, społecznych, kulturalnych i sportowych, które zostały szerzej opisane w albumie.


Prof. Władysław Pluta – wykładowca krakowskiej ASP na Wydziale Form Przemysłowych, doświadczony i utytułowany projektant graficzny, autor licznych plakatów, katalogów, opracowań graficznych książek i systemów identyfikacji wizualnej, laureat wielu nagród i wyróżnień.

Jan Łoziński – z wykształcenia archeolog, popularyzator historii. Od lat zajmuje się dziejami obyczajowości, przede wszystkim okresu międzywojennego w Polsce, a także historią kuchni i fotografią archiwalną. Wraz z żoną Mają opublikował między innymi „Wokół stołu i kuchni”, „Bale i bankiety Drugiej Rzeczpospolitej”, „W przedwojennej Polsce. Życie codzienne i niecodzienne”.

Dziękujemy za dodanie recenzji
Brak recenzji

aktualności

VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi 16-18 listopada 2018

Już jutro rusza Salon Ciekawej Książki . Zapraszamy Was serdecznie do odwiedzenia naszego stoiska na którym, tradycyjnie już,...

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

„ Licho wie ” stanowi ciąg dalszy „ Licha i innych” – laureata nagrody Najlepszej Polskiej Książki dla...

> więcej

„Etykieta w biznesie” w praktyczny sposób skupia się przede wszystkim na zewnętrznych formach dobrego wychowania w pracy,...

> więcej

«powrót