Beksiński. Obrazy

Cena:

500.00 zł

Przeglądaj książkę
 • Liczba stron:

  512

 • Liczba zdjęć:

  530

 • Format:

  270 x 350 mm

 • ISBN:

  978-83-7576-600-4

 • EAN:

  9788375766004

 • Oprawa:

  twarda

 • Numer wydania:

  I

 • Rok wydania:

  2021

 • Język:

  polski

Beksiński. Obrazy

Wiesław Banach  (wstęp) | Wiesław Ochman  (wstęp) | Władysław Pluta  (proj. graf.)

Wyjątkowy album poświęcony twórczości Zdzisława Beksińskiego – jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów. Publikacja przygotowana zostanie we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku – spadkobiercą i patronem twórczości sanockiego Mistrza. Wyboru reprodukcji dzieł dokona, wspólnie z Wydawcą, były i obecny dyrektor Muzeum – Wiesław Banach oraz Jarosław Serafin. Album ukaże się w wersji luksusowej: w powiększonym formacie i eleganckiej szacie graficznej, o objętości ponad 500 stron. Będzie zawierać najlepsze prace malarskie (obrazy) artysty, poprzez które artysta wyrażał się najpełniej. Pokazane zostaną zarówno dzieła znane powszechnemu odbiorcy, jak i nowe, dotąd niepublikowane, znajdujące się w zagranicznych kolekcjach prywatnych. Reprodukcjom towarzyszyć będą teksty wybitnego tenora Wiesława Ochmana – długoletniego przyjaciela artysty, oraz Wiesława Banacha – znakomitego znawcy dorobku Beksińskiego. Całość zaprezentowana zostanie w unikalnej oprawie graficznej autorstwa prof. Władysława Pluty.

 

 


Wiesław Banach – dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, wybitny znawca twórczości Zdzisława Beksińskiego, historyk sztuki, autor licznych artykułów, katalogów i wystaw.

Wiesław Ochman – międzynarodowej sławy tenor, śpiewający w spektaklach na wszystkich najlepszych scenach operowych świata. Przez wiele sezonów występował w Metropolitan Opera w Nowym Jorku i w mediolańskiej La Scali, odnosząc jednocześnie sukcesy w Paryżu, Buenos Aires, Moskwie, Wiedniu, Berlinie, San Francisco. Od wielu lat zajmuje się także reżyserią przedstawień operowych. Twórca malarskich pejzaży i portretów, znany kolekcjoner dzieł sztuki, zaangażowany w działalność charytatywną wspierającą rozwój kultury polskiej. Doktor honoris causa swojej macierzystej uczelni, krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej.

Prof. Władysław Pluta – wykładowca krakowskiej ASP na Wydziale Form Przemysłowych, doświadczony i utytułowany projektant graficzny, autor licznych plakatów, katalogów, opracowań graficznych książek i systemów identyfikacji wizualnej, laureat wielu nagród i wyróżnień.

Dziękujemy za dodanie recenzji
+

https://rynek-ksiazki.pl/ 20-01-2022 12:16

https://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/absolutne-arcydzielo/

 

Malarstwo Zdzisława Beksińskiego w albumie wydawnictwa Bosz

Ukazał się wyjątkowy album poświęcony twórczości Zdzisława Beksińskiego – jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów. Publikacja przygotowana zostanie we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku – spadkobiercą i patronem twórczości sanockiego Mistrza. Wyboru reprodukcji dzieł dokonał, wspólnie z wydawcą, Wiesław Banach, były i dyrektor sanockiego Muzeum, oraz Jarosław Serafin, obecny dyrektor tej placówki.

Reprodukcjom towarzyszą teksty wybitnego śpiewaka Wiesława Ochmana – długoletniego przyjaciela artysty, oraz Wiesława Banacha – znakomitego znawcy dorobku Beksińskiego. Całość zaprezentowana została w unikalnej oprawie graficznej autorstwa prof. Władysława Pluty.

– To jest już blisko dwudziesta pozycja o twórczości Zdzisława Beksińskiego w naszym dorobku i jest to też pewne posumowanie. W tej książce pokazujemy tylko i wyłącznie obrazy, wśród nich dość znaczną liczbę obrazów nigdy niepublikowanych, bo są to prace, jakie wróciły od prywatnych kolekcjonerów na polski rynek. Pokazały się w sprzedaży na aukcjach, w tym duża grupa obrazów pochodzących z zakupu do Japonii, o którym mi kiedyś Zdzisław Beksiński opowiadał. Część z tych obrazów, których dotychczas nie mieliśmy nawet fotografii, teraz wróciło na aukcje do Polski. Dlatego w nowej książce jest sporo zupełnie nowych prac, których nikt nie miał szans wcześniej pokazać publicznie – przekazał Bibliotece Analiz Bogdan Szymanik, szef wydawnictwa Bosz.

– Album obejmuje 530 obrazów na 512 stronach. Jego format to 27 na 35 cm, a papier – Garda z Włoch, jaki często stosujemy w przypadku publikacji naszego wydawnictwa, a jest to jeden z najlepszych papierów w Europie, który pozwala na reprodukcję z możliwie dużą starannością i jakością porównywalną do obrazów. Wiesław Banach powiedział, że jest to absolutnie najlepszy album pod względem wierności kolorystycznej obrazów, a Wiesław Ochman, który napisał bardzo osobisty tekst do tego albumu, stwierdził, że jest to absolutne arcydzieło w skali światowej. Dodam jeszcze, że zaskoczyło nas zainteresowanie tym luksusowym albumem ze strony miłośników sztuki dosłownie z całego świata. Z co najmniej kilkunastu  krajów mamy zamówienia indywidualne i to w znaczącej liczbie. Teraz cały świat się więcej o Beksińskim  dowie – dopowiedział Bogdan Szymanik.

Tytuły powiązane:

Beksiński. Malarstwo

Jakub Kinel

2019

Beksiński - komplet w etui

Robin Gill

2019

Beksiński 1

Tomasz Gryglewicz

2018

Beksiński 1- 4 - komplet w białym etui

Wiesław Banach

2020

Beksiński 2

Wiesław Ochman

2018

Beksiński 3

Wiesław Banach

2020

Beksiński 3 OUTLET

Wiesław Banach

2016

Beksiński 4

2017

Beksiński 4

Wiesław Banach

2021

Beksiński. The Art of Painting

Wiesław Banach

2021

Beksiński. Wizje życia i śmierci

Dorota Szomko-Osękowska

2021

Kalendarz Beksiński 2022 A3 wzór 6

2021

Kalendarz Beksiński 2022 A3 wzór 7

2020

Kalendarz Beksiński 2022 A3 wzór 8

2021

Kalendarz Zdzisław Beksiński 2022 A3 SILVER

2021

Zdzisław Beksiński 1929–2005

Wiesław Banach

2016

Zdzisław Beksiński 2022 - wielkoformatowy kalendarz luksusowy

Zdzisław Beksiński. Opowiadania

Zdzisław Beksiński

2019

Zdzisław Beksiński. Opowiadania

Zdzisław Beksiński

2019

aktualności

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki

Już w czwartek rozpocznie się tegoroczna edycja Warszawskich Targów Książki. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska...

> więcej

Zapowiedzi zobacz wszystkie

„Buszewicz. Plakaty” to kolejna pozycja w serii o najwybitniejszych twórcach plakatów, tym razem...

> więcej

Piotr Gawron (ur. 1943) – rzeźbiarz i pedagog, absolwent Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Zofii...

> więcej

«powrót