Aktualności

Warszawskie Targi Książki - podsumowanie

16 maj 2011

Czas spędzony w miłym towarzystwie biegnie dwa razy szybciej. Ani się obejrzeliśmy, a zakończyły się 2. Warszawskie Targi Książki. W imieniu własnym oraz autorów goszczących w dniach 12-15 maja na stoisku naszego wydawnictwa, dziękujemy Państwu serdecznie za liczne odwiedziny i częste słowa sympatii pod naszym adresem.

         Przypominamy, że w trakcie targów mieliście Państwo okazję spotkać się z Moniką Bułaj, niezwykłą podróżniczką i fotografem, autorką cieszącej się ogromnym powodzeniem książki Boży ludzie. Podróż po kres Europy, będącej dziennikiem podróży tropem  mniejszości religijnych i grup etnicznych.           Odwiedził nas również Olgierd Budrewicz, wieloletni przyjaciel wydawnictwa BOSZ. Ten wybitny dziennikarz i varsavianista spotkał się z czytelnikami  książek O wszystkim oraz Olgierda Budrewicza słownik warszawski wydanych nakładem naszej oficyny.           Wiele radości i uśmiechu wzbudziła wizyta kolejnego z naszych autorów, znanego chyba każdemu Polakowi rysownika Edwarda Lutczyna. Kolejka miłośników jego charakterystycznej kreski była wyjątkowo długa. Pan Lutczyn podpisywał książkę Rysunki różne kwadratowe i podłużne, a następnie na prośbę odwiedzających stoisko naszego wydawnictwa dał krótki popis swojego talentu rysowniczego :)            Z miłośnikami swoich dzieł – zarówno literackich, jak i filmowych – spotkał się także reżyser filmowy i teatralny Lech Majewski. Wydany przez nas album Bruegel. Młyn i krzyż, którego współautorem jest Lech Majewski, to jeden z naszych największych hitów wydawniczych.       Książka Szable świata należy do naszych nowości wydawniczych. W niedzielę,15 maja, o typach szabel bojowych opowiadał autor książki, mistrz olimpijski w szabli sportowej, miłośnik broni dawnej, a zarazem wybitny architekt – profesor Wojciech Zabłocki.         Na koniec imprezy zaprezentowaliśmy Państwu pokaz body paintingu, wykonywany przez Agnieszkę Glińską – dyrektor artystyczną krakowskiej grupy baletowej Art Color Ballet. Pokaz powiązany był z promocją kolejnego z naszych tytułów – albumu Art Color Ballet.

       Odwiedziny autorów to jednak nie wszystko. Z niekłamaną dumą informujemy, że nasze publikacje zwróciły uwagę odwiedzającego targi premiera Donalda Tuska, który spędził dłuższy czas, podziwiając najważniejsze działa w dorobku Wydawnictwa BOSZ  - ekskluzywne wydanie albumu Chopin autorstwa Mieczysława Tomaszewskiego, przygotowany z myślą o polskiej prezydencji w Unii Europejskiej album Dzieje polskiej dyplomacji oraz album Polska ze zdjęciami Adama Bujaka.

      Tradycyjnie już, w trakcie trwania targów książki swój finał miał konkurs na Najpiękniejszą Książkę Roku organizowany przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. W tym roku wyróżnieniami uhonorowano następujące publikacje BOSZa: • album Dzieje polskiej dyplomacji autorstwa Marka K. Barańskiego, Teresy Chynczewskiej-Hennel oraz Andrzeja Szwarca, w opracowaniu graficznym Macieja Buszewicza • album Akty ze zdjęciami Wacława Wantucha, w opracowaniu graficznym Władysława Pluty • album Chopin.Plakat polski autorstwa Marii Kurpik, w opracowaniu graficznym Lecha Majewskiego

    Ponadto redakcja magazynu Literackiego „Książki” przyznała Wydawnictwu BOSZ wyróżnienie w konkursie „Najlepsze publikacje turystyczne 2010 roku” (kategoria „przewodnik ilustrowany”)  za przewodnik Mazowsze, autorstwa Kazimierza Kunickiego, Tomasza