Aktualności

Moda na Czytanie u Braci Jabłkowskich

18 listopad 2013

Jak zapewne Państwo wiecie, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy w Warszawie wrócił w ręce rodziny Jabłkowskich, dlatego przestała istnieć mieszcząca się w nim ostatnio największa warszawska księgarnia. Spółka Akcyjna Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy prowadzi prace mające na celu otwarcie przy ulicy Brackiej 25 nowej księgarni, nie uda się to jednak w tym roku.


 

 

Wielu mieszkańców Warszawy przyzwyczaiło się już do obcowania z książką w tym miejscu, dlatego aby umożliwić im zakup ciekawych wydawnictw, także w nadchodzącym sezonie przedświątecznym, podjęliśmy się zorganizowania i przeprowadzenia w okresie od 15 listopada do 24 grudnia imprezy Moda na Czytanie u Braci Jabłkowskich. Przez cały ten okres, codziennie, w godzinach 9.00 – 21.00 przy ul. Brackiej 25 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich, będzie działał kiermasz książek.

Naszym klientom oferujemy duży wybór ciekawych tytułów, które mogą stać się znakomitymi prezentami. Nie ma znaczenia czy ukazały się tydzień, czy trzy lata temu. Chcemy poszerzać dostępną ofertę, dlatego ważne są dla nas dobre książki, również te, które z różnych przyczyn nie trafiły do sprzedaży w dużych sieciach.

 

Moda na czytanie u Braci Jabłkowskich, to nie tylko kiermasz. W weekendy zaprosiliśmy autorów, którzy będą podpisywać swoje książki. Warszawiacy spotkają u nas między innymi Jarosława Grzędowicza, Wacława Holewińskiego, Martę Ignerską, Jana Jabłkowskiego, Stanisława Janickiego, Maję Lidię Kossakowską, Cezarego Łazarewicza, Krzysztofa Łoszewskiego, Mikołaja Łozińskiego, Tomasza Raczka, Marcina Szczygielskiego i Michała Śledzińskiego.

W sobotnie i niedzielne poranki zapraszamy dzieci w wieku powyżej pięciu lat, na czytanie książek, warsztaty plastyczne, które poprowadzi twórca komiksów Piotr Nowacki oraz na spotkanie z Witoldem Vargasem, który pokaże jak rysować istoty opisane w książce Bestiariusz słowiański.

Kupując książeczki dla dzieci, wydane przez Polską Akcję Humanitarną, klienci wesprą działania Fundacji w zakresie edukacji globalnej w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych na terenie Polski.

                                                                                                                     

Wierzymy, że nasza praca, także autorów, wydawców i dziennikarzy, przyczyni się do stworzenia mody na czytanie, a książki kupione na kiermaszu przyniosą wiele radości na Święta i długo, długo później.

 

Martyna Zagrzejewska
Piotr Bagiński

Moda na Czytanie