Aktualności

Uroczysta promocja albumu "Rosja" w Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie

3 grudzień 2013

28.11.2013 w Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie odbyła się uroczysta premiera albumu Rosja, którą zaszczycił swoją obecnością JE Ambasador Alexander Alekseev z Małżonką.


Album Rosja poprzez doskonałe, eseistyczne teksty wybitnego znawcy historii kultury rosyjskiej, historyka i dyplomaty Hieronima Grali oraz dzięki pięknym zdjęciom Wojciecha Bussa ukazuje specyfikę tego niezwykłego kraju, jego zabytki, dzieje, religię.

Autorom udało się uchwycić istotę ulotnego zjawiska „rosyjskości”, a czytelnik zostaje zaproszony na wyprawę po monastyrach i cerkwiach, zabytkowych miastach czy imperialnych rezydencjach, zyskując obraz Rosji, który nie powiela stereotypów i schematów, ale oferuje nowe spojrzenie na ten kraj i jego historię.

Publikacja nie jest tylko kolejnym albumem czy przewodnikiem po tym ogromnym kraju – pisarz dzięki rozległej wiedzy i erudycji połączonej ze swobodnym, pełnym pasji stylem daje odbiorcy poczucie, iż obcuje z opracowaniem rzetelnym,a zarazem noszącym znamiona literackiej niemal narracji.

Całość uzupełniona zdjęciami świetnego fotografika i podróżnika daje album na najwyższym poziomie.

Książka opatrzona przedmową wybitnego dyplomaty profesora Adama Daniela Rotfelda.

Poniżej znajdą Państwo krótką relację zdjęciową upamiętniającą premiere albumu.

(prawa autorskie do wszystkich zamieszczonych zdjęć należą do Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie).