Aktualności

8. Bieszczadzkie lato z książką już za nami

18 czerwiec 2014

Prawdziwa uczta duchowa czekała w ostatni weekend tych, którzy cenią słowo pisane. Od piątku do niedzieli (13-15.06) w Lesku, Przemyślu i Sanoku odbywała się ósma edycja Bieszczadzkiego lata z książką


 

Liczne spotkania z autorami, rozmowy o literaturze, teatrze i filmie – w miniony piątek, sobotę i niedzielę, Lesko, Przemyśl i Sanok były literackimi stolicami regionu. W tych dniach wszystkie trzy miasta odwiedzili: profesor Jerzy Bralczyk, Hanna Bakuła, Katarzyna Grochola, Barbara Kossmowska, Jerzy Iwaszkiewicz, Grzegorz Miecugow, Janusz Szuber, Barbara Bursztynowicz, Krzysztof Łoszewski, Wojciech Widłak i Jan Nowicki.

Mimo kapryśnej aury czytelnicy dopisali, licznie przybywając na spotkania z ulubionymi pisarzami. Kto nie wykorzystał okazji, żeby na chwilę uciec od codziennych trosk i dowiedzieć się  jak powstaje świat wykreowany na stronicach książek, ten niech żałuje.

Na pocieszenie- tym z Państwa którym nie udało się uczestniczyć w spotkaniach -  przedstawiamy krótką fotorelację imprezy.

Autorzy zdjęć:

- Lesko:  zdjęcia z koncertu - Joanna Gawryłowicz-Kostecka, wszystkie pozostałe: Bartosz Frydrych.

- Przemyśl - Joanna Gawryłowicz-Kostecka;

- Sanok - Bartosz Frydrych.