Aktualności

Otwarcie pierwszej w Polsce Księgarni Artystycznej Wydawnictwa BOSZ

6 październik 2014

W sobotę 18 października Wydawnictwo BOSZ otworzy swoją pierwszą Księgarnię Artystyczną.


Salon będzie usytuowany na I piętrze Centrum Kulturalno-Handlowego Millenium Hall w Rzeszowie i zaoferuje swoim klientom najwyższej jakości albumy oraz wyselekcjonowane tytuły z zakresu sztuki i kultury. Ich znakiem rozpoznawczym są wysoka wartość merytoryczna oraz najwyższa jakość edytorska, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia zdobywane w prestiżowych konkursach branży wydawniczej na całym świecie, m.in. międzynarodowym konkursie na najlepsze wydawnictwo kulinarne Gourmand Cookbook Awards, laur Najpiękniejsza Książka Roku w konkursie PTWK czy tytuł Książka Roku w konkursie Pióro Fredry.


W Księgarni Artystycznej BOSZ znajdzie się także specjalny dział poświęcony regionowi Podkarpacia, z którego wywodzi się Oficyna. Dodatkowo będzie można nabyć unikalne reprodukcje dzieł współczesnych i klasycznych polskich artystów, m.in.: Jana Matejki, Zdzisława Beksińskiego, Juliusza Kossaka, Józefa Mehoffera, Jana Stanisławskiego czy Stanisława Wyspiańskiego.Otwarciu księgarni towarzyszyć będzie ekspozycja wielkoformatowych reprodukcji Zdzisława Beksińskiego, zaprezentowana w najbliższym sąsiedztwie salonu.


Otwarcie Księgarni Artystycznej BOSZ zbiegnie się z obchodami 20-lecia istnienia Wydawnictwa.Dwudniowe uroczystości związane z jubileuszem odbędą się 18 i 19 października. W tym czasie stolicę Podkarpacia odwiedzi wielu znanych gości, na co dzień współpracujących z Wydawnictwem BOSZ. W programie zaplanowano spotkania, benefis oraz koncert. Na wszystkie imprezy wstęp wolny.
20-lecie Wydawnictwa BOSZ – program benefisu:

Sobota, 18 października 2014, godzina 18.00, miejsce: Millenium Arena w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie

W uroczystym benefisie z okazji 20-lecia Wydawnictwa BOSZ wezmą udział m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, Krzysztof Łoszewski, prof. Władysław Pluta, prof. Franciszek Ziejka, prof. Tadeusz Nuckowski, Włodzimierz Albin, Wiesław Banach, Adam Bujak, Tadeusz Górny oraz przedstawiciele jednych z najlepszych w Europie, ale i na świecie drukarni i papierni: Andrej Krope i Alessandro Nardelli. Benefis poprowadzi Katarzyna Lengren – słynąca z niezwykłego dowcipu scenografka, malarka, pisarka i poetka. Zwieńczeniem dnia będzie koncert Anny Szałapak – wykonawczyni poezji śpiewanej, artystki Piwnicy pod Baranami.Program wydarzeń towarzyszących:

Sobota, 18 października 2014

– 12.00 – Otwarcie Księgarni Artystycznej Wydawnictwa BOSZ

– 12.30 – Spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem

– 14.00 – Spotkanie autorskie z Adamem Bujakiem

Niedziela, 19 października 2014

– 13.00 – Spotkanie autorskie z Krzysztofem Łoszewskim

– 14.30 – Spotkanie autorskie z Katarzyną Lengren

 

Wydarzenie objete zostało patronatem medialnym Radia Rzeszów.

Miejsce: hall obok Księgarni Artystycznej Wydawnictwa BOSZ, I piętro, Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall w Rzeszowie