Aktualności

10. Bieszczadzkie lato z ksiażką już za nami.

15 czerwiec 2016

Spotkania z pisarzami i artystami, panele dyskusyjne i kiermasz książki złożyły się na program 10. edycji festiwalu Bieszczadzkie Lato z Książką. Czterodniowa impreza rozpoczęła się 9 czerwca i odbywała w trzech miastach Podkarpacia .

Sanok, Lesko, Rzeszów to miejsca, w których przez kilka dni literatura była obecna na każdym kroku.


Tegoroczna edycja rozpoczęła się w Sanoku spotkaniami z Joanną Szczepkowską - aktorką teatralna, filmową i telewizyjna, pisarką i felietonistką, prof. Jerzym Bralczykiem, wybitnym lingwistą, autorem książek językowych, Michałem Ogórkiem, dziennikarzem, satyrykiem i krytykiem filmowym, Rafałem Olbińskim- malarzem, grafikiem, twórcą plakatów oraz wieloma innymi, wybitnymi twórcami.

 

10 czerwca spotkania z autorami zaproszonymi przez Wydawnictwo BOSZ przeniosły się do Leska, a  11 i 12 czerwca zaprosiliśmy czytelników do Rzeszowa na dwudniowy Festiwal Pięknej Książki, w którym udział wzięło kilkudziesięciu najlepszych polskich wydawców.

 

W trakcie tego, jakże intensywnego, weekendu mieszkańcy Rzeszowa mieli okazje posłuchać co o swoich książkach mówią miedzy innymi Kora i Kami Sipowicz, Hanna Bakuła, Robert Małkowicz, Grażyna Jeromin – Gałuszka i Katarzyna Lengren.

Wiecej informacji na stronie Festiwalu Pieknej Książki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z kilku spotkań.