Aktualności

Spotkanie z profesorem Zbigniewem Pełczyńskim poświęcone promocji jego biografii „Zbigniew Pełczyński. Podarunek życia”

25 wrzesień 2018

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z założycielem Szkoły Liderów, profesorem Zbigniewem Pełczyńskim, z okazji premiery polskiego wydania jego biografii pt. Zbigniew Pełczyński. Podarunek życia.

 


O książce:
Autor publikacji, David Mcavoy, były student profesora, opisuje życie swojego mentora, począwszy od udziału w Powstaniu Warszawskim, przez emigrację do Wielkiej Brytanii i rozkwit pełnej sukcesów działalności akademickiej, po założenie prestiżowej Szkoły Liderów w Warszawie. (...) Publikacja pozwala nie tylko szczegółowo prześledzić losy profesora, lecz także zapoznać się z oksfordzkim systemem nauczania i myślą polityczną Hegla.

O prof. Zbigniewie Pełczyńskim:
Zbigniew Pełczyński (ur. 1925). Żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, żołnierz 1. Dywizji Pancernej generała Maczka. Po wojnie wyemigrował do Wielkiej Brytanii, gdzie z najlepszymi wynikami ukończył studia na University of St Andrews i Oxford University. W 1956 został wykładowcą na Oksfordzie (filozofia polityczna). Był pierwszym Polakiem w historii wyniesionym do rangi fellow of Pembroke College and lecturer of politics. Wykształcił kilkunastu członków parlamentów Europy i USA. Był tutorem wielu wybitnych osobowości ze świata polityki – m.in. prezydenta USA Billa Clintona czy ministra spraw zagranicznych Tajlandii księcia Suk Paribatra.
W 1988 założył Fundację im. Stefana Batorego, a w 1994 roku Szkołę Liderów, którą do dziś ukończyły ponad 4000 osób z całej Polski, z różnych opcji politycznych i światopoglądowych.

Wstęp wolny

 

Marzyciele i Rzemieślnicy Bracka 25, III piętro, 00-028 Warszawa Godz. 18:00.