Aktualności

Wydawnictwo BOSZ na I Warszawskich Targach Książki

1 kwiecień 2010

Wydawnictwo BOSZ (stoisko A53) przygotowało dla swoich czytelników ciekawe wydarzenia towarzyszące targom książki.

Podczas I Warszawskich Targów Książki 13-16 maja (Pałac Kultury i Nauki) odbędzie się PREMIERA wyjątkowej pozycji wydawniczej: luksusowego albumu Chopin.


Autor tekstu ekskluzywnej edycji albumu Chopin – wybitny muzykolog i chopinolog Mieczysław Tomaszewski w 19 rozdziałach przedstawia poszczególne etapy kształtowania się geniuszu Chopina, jego dzieciństwo i młodość, podróże, pobyt w Paryżu, na Majorce, w Nohant. Poznajemy Chopina jako pianistę, kompozytora i bywalca salonów, romantyka i przyjaciela najwybitniejszych artystów tej epoki.

Publikacja w pięknym, eleganckim, otwieranym etui dostępna będzie w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Specjalnie dobrany papier, kolorystyka albumu, niepowtarzalne rozwiązania typograficzne tworzą wyjątkową całość. Limitowany charakter edycji sprawia, że nabywca, zarówno wersji polski, jak i angielskiej, będzie mógł poszczycić się egzemplarzem z konkretnym numerem. Album o formacie 37,5 x 30 cm liczy 416 stron i jest bogato ilustrowany, zawiera zarówno zdjęcia archiwalne, jak i współczesne miejsc w Europie i w Polsce związanych z Chopinem.

Współczesne fotografie wykonali: Wojciech Buss, Leszek Szurkowski oraz Zbigniew i Waldemar Panowowie. Niebanalny projekt graficzny przygotował Leszek Szurkowski.  

 

Premierze towarzyszyć będzie WYSTAWA FOTOGRAFII pochodzących z luksusowego albumu Chopin (hol główny PKiN), a także prezentacja pozostałych tytułów poświęconych osobie Fryderyka Chopina, wydanych nakładem Wydawnictwa BOSZ (stoisko BOSZ):

 - albumu Chopin

 - przewodnika Śladami Chopina 

 

 Przewidziane są również PREMIERY WYDAWNICZE następujacych tytułów:

 - publikacja O wszystkimrozmowa Olgierda Budrewicza i Wiesława Ochmana

 - album Fotografie z PRL-uJan Morek, Maciej Rybiński

 - Wawel widziany oczami Piotra Kłoska i Kazimierza Kuczmana  

 - album Kamienie Milowe Cywilizacji

 

Zapraszamy również serdecznie na wyjątkowe SPOTKANIE AUTORSKIE z autorami premierowej książki O wszystkim: Olgierdem Budrewiczem  i Wiesławem Ochmanem (stoisko BOSZ nr A53, sobota 15.05, godz. 12.00).

 

Serdecznie zapraszamy!