Aktualności

Promocja „Krakowa w Europie Środka" w Zamku Królewskim w Warszawie

W najbliższych dniach do księgarń trafi nowy album o Krakowie autorstwa prof. Jacka Purchli Kraków w Europie Środka . O książce, żartobliwie o animozjach krakowsko-warszawskich i poważnie o sposobach promowania polskich miast w świecie rozmawiano podczas uroczystej promocji albumu, która odbyła się 13 lutego 2008 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.

15 luty 2008

więcej

Wystawa „Polska w starej Fotografii

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy zdjęć pochodzących z albumu Polska w starej fotografii odbywającej się w Filharmonii im. A. Malawskiego w Rzeszowie w terminie od 15 lutego do 15 marca.

14 luty 2008

więcej

Zakopiańska promocja przewodnika „Cmentarz na Pęksowym Brzyzku"

9 lutego w Kawiarni Teatru im. St. Witkiewicza w Zakopanem na scenie A. Bazakbala odbyła się promocja przewodnika Cmentarz na Pęksowym Brzyzku . Ponad 80 osób zebrało się, by porozmawiać o tym miejscu jakże szczególnym w historii Zakopanego. W spotkaniu uczestniczyli: autor publikacji Maciej Pinkwart, autorka zdjęć Renata Piżanowska, dyrektor Wydawnictwa BOSZ oraz grono ludzi, którym bliska jest przyszłość tej zabytkowej nekropolii. Promocja odbyła się we współpracy z Burmistrzem Miasta Zakopanego oraz Dyrekcją Teatru im. St. I. Witkiewicza. Patronat medialny objęła Gazeta Krakowska oraz Radio Kraków.

14 luty 2008

więcej

Spotkanie z autorem albumu „Zbigniew Pronaszko

25 stycznia 2008 roku w Muzeum Narodowym w Krakowie, w salach Galerii Sztuki Polskiej XX wieku odbyło się spotkanie ze Światosławem Lenartowiczem, autorem albumu Zbigniew Pronaszko i kuratorem wystawy prezentującej prace tego wybitnego artysty.

7 luty 2008

więcej