Aktualności

17. Targi Książki w Krakowie już za nami.

Ponad 40 tysięcy osób wzięło udział w zakończonych w niedzielę Targach Książki w Krakowie. 

31 październik 2013

więcej

Wydawnictwo BOSZ na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie

Jak co roku wydawnictwo BOSZ uczestniczyło w największych na świecie Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie. Tegoroczna edycja imprezy odbywała się w dniach 09-13 października, skupiając 7 300 wystawców z ponad 100 państw.  W tym roku gościem honorowym targów była Brazylia.

16 październik 2013

więcej

Bieszczady w PRL-u i Bieszczady w PRL-u 2 nominowane do tytułu Książka Historyczna Roku

Z przyjemnością informujemy, że książki Bieszczady w PRL-u i Bieszczady w PRL-u 2 nominowane zostały do tytułu Książka Historyczna Roku, w kategorii „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku” .

14 październik 2013

więcej

 

JANUSZ KANIEWSKI: DESIGN

Premiera książki i wernisaż wystawy

Codziennie używamy setek przedmiotów, mijamy tysiące samochodów, patrzymy na przestrzeń urządzoną wokół nas. To wszystko zostało kiedyś przez kogoś zaprojektowane. Jak wyglądał proces tworzenia?   Janusz Kaniewski prowadzi jedną z najbardziej rozpoznawalnych pracowni projektowych w Polsce, Janusz Kaniewski Design. Projektuje przedmioty codziennego użytku, samochody, stacje benzynowe, urządzenia, od lat pracuje dla tak prestiżowych klientów zagranicznych jak  Ferrari i Pininfarina. Wykłada, doradza samorządom miast, jest pierwszym i jedynym nie-architektem członkiem SARP.

4 październik 2013

więcej