Aktualności

I Festiwal Pięknej Książki w Rzeszowie

11 i 12 czerwca odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Pięknej Książki w Rzeszowie - nowej inicjatywy realizowanej w ramach Bieszczadzkiego Lata z Książką.

28 czerwiec 2016

więcej

10. Bieszczadzkie lato z ksiażką już za nami.

Spotkania z pisarzami i artystami, panele dyskusyjne i kiermasz książki złożyły się na program 10. edycji festiwalu Bieszczadzkie Lato z Książką . Czterodniowa impreza rozpoczęła się 9 czerwca i odbywała w trzech miastach Podkarpacia . Sanok, Lesko, Rzeszów to miejsca, w których przez kilka dni literatura była obecna na każdym kroku.

15 czerwiec 2016

więcej

10. edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką

Festiwal literacki organizowany przez Wydawnictwo BOSZ przy współudziale podkarpackich miast tradycyjnie już otwiera Ogólnopolski Letni Sezon Czytelniczy , a intencją jego organizacji jest wola zainteresowania mieszkańców regionu wartościową formą spotkania z książką. Corocznie, już od 10 lat, zapraszamy w Bieszczady wybitnych polskich pisarzy, dziennikarzy oraz ludzi kultury i sztuki, którzy nieodpłatnie biorą udział w spotkaniach autorskich z mieszkańcami Podkarpacia. Spotkaniom towarzyszą targi książki i warsztaty dla najmłodszych uczestników.

2 czerwiec 2016

więcej

Idea i założenia pierwszego Festiwalu Pięknej Książki w Rzeszowie, odbywającego się w ramach Bieszczadzkiego Lata z Książką

Wydawnictwo BOSZ od dziesięciu lat organizuje Bieszczadzkie Lato z Książką – festiwal czytelniczy, otwierający już tradycyjnie Ogólnopolski Letni Sezon Czytelniczy (cykl spotkań organizowanych w całej Polsce od Bieszczadów po Pomorze, poświęconych literaturze), który wspiera i koordynuje Instytut Książki oraz liczne media regionalne i ogólnokrajowe. Intencją przyświecającą organizacji Bieszczadzkiego Lata z Książką jest chęć zaproponowania mieszkańcom podkarpackich miast wartościowej formy spotkania z książką. W organizację tego przedsięwzięcia aktywnie włączają się m.in. miasta: Lesko, Sanok i Przemyśl.

1 czerwiec 2016

więcej