Aktualności

4. Warszawskie Targi Książki - podsumowanie

20 maj 2013

Ponad 60 tysięcy odwiedzających, 500 wystawców, blisko 500 autorów, 600 konferencji, 25 prestiżowych nominacji i nagród - 4 Warszawskie Targi Książki już za nami.


Zakończone właśnie targi, które w tym roku po raz pierwszy odbyły się na Stadionie Narodowym okazały się wielkim sukcesem zarówno dla organizatorów, jak i dla naszego wydawnictwa.
Odwiedzali nas Państwo bardzo chętnie, nasze albumy zebrały wiele ciepłych komentarzy, a spotkania z autorami cieszyły się bardzo dużym powodzeniem.

Szczególnym sukcesem okazało się spotkanie z Pierwszą Damą, Małżonką Prezydenta RP, Panią Anną Komorowską, która uświetniła organizowane przez Wydawnictwo spotkanie poświęcone prezentacji albumu kulinarnego Wykwintna kuchnia polska oraz promocji polskiej kuchni jako istotnego dobra narodowego.

"Ta książka ma kilku ojców i jedną matkę" - żartowała Pani Prezydentowa, która objęła patronat nad Wykwintną kuchnią polską i której przepisy kulinarne znalazły się w menu albumu. To właśnie pod jej czujnym okiem dwunastu najwybitniejszych polskich kucharzy zaprezentowało nowoczesne, ale inspirowane tradycją potrawy kuchni polskiej, których przepisy i fotografie zaprezentowane zostały na kartach albumu.

Jak wspominała podczas spotkania Pierwsza Dama, ideą powstania albumu była chęć przedstawienia kuchni twórczej i odkrywczej, lecz nadal silnie czerpiącej z  tradycji, która może stać się wizytówką naszego kraju.
Każdy z przedstawionych w albumie przepisów wykorzystuje  świeże składniki dostępne w polskich ogrodach, lasach, polach i sadach.

"Smacznego czytania" - życzyła Pani Prezydentowa czytelnikom, którzy ustawili się do niej w kolejce po autograf.

W spotkaniu wzięli również udział prof. Jerzy Bralczyk -  autor wstępu do albumu, Andrzej Barecki – autor projektu graficznego. Kucharzy reprezentował Wojciech Amaro.

Drugiego dnia Warszawskich Targów Książki odwiedzili nas kolejni dwaj autorzy: Stanisław Janicki – polski pisarz, dziennikarz i scenarzysta, krytyk filmowy i historyk kina, autor wydanej we współpracy z Radiem RMF Classic książki Odeon. Felietony filmowe, oraz Krzysztof Łoszewski – projektant mody stylista, którego druga książka Smart casual ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa BOSZ

Panowie podpisywali książki i z chęcią dyskutowali z czytelnikami zarówno na temat starego kina, jak i współczesnej mody męskiej.

Dziękujemy Państwu za odwiedzenie stoiska Wydawnictwa BOSZ na targach oraz tak liczne dowody sympatii, jakich doświadczaliśmy ze strony naszych czytelników podczas tych czterech dni.

Do zobaczenia za rok w Warszawie.