Aktualności

Uroczysta premiera książki „Smart Casual. Męski styl” 

6 czerwiec 2013

         W ostatni wtorek odbyła się uroczysta premiera książki „Smart Casual. Męski styl” napisanej przez znanego stylistę Krzysztofa Łoszewskiego. Eleganckie wnętrze hotelu H15 posłużyło jako przestrzeń do spotkania artystów, celebrytów oraz dziennikarzy, którzy tłumnie przybyli na wydarzenie.


            Wśród gości można było wypatrzyć aktorkę Annę Romantowską, malarkę Hannę Bakułę oraz polską milionerkę Dorotę Soszyńską wraz z córką Nikolą.

Na początku prowadzący rozmowę z autorem Michał Ogórek zażartował, że  długo stał przed swoją szafą zastanawiając się co założyć na spotkanie z ekspertem od dress code'u i mody. Potem dodał, że w męskich typach sylwetek obok gruszki i jabłka, powinien się znaleźć jeszcze „ogórek”. Krzysztof Łoszewski ubrany jak zawsze nienagannie mówił o tym jakie przemiany miały miejsce w sposobie noszenia się polskich mężczyzn od początku lat dziewięćdziesiątych. Według autora jest w tej materii coraz lepiej choć nadal mężczyźni pozostają w tyle za kobietami. Zauważył, że Polacy wciąż mają problem na przykład z dobraniem odpowiednich spodni i chodzą w zbyt szerokich nogawkach. Na koniec dyskusji padły pytania ze strony licznie zgromadzonej publiczności, która zajmowała zarówno wszystkie miejsca siedzące jak i stała u wejścia do sali. Wątpliwość czy włoski styl jest najlepszym dla mężczyzny stylista rozwiał mówiąc, że byłby przeciwny tworzeniu podziałów na style narodowe. Rozmówcy żartowali też wspominając o ginących w praniu skarpetkach, które sprawiają, że Michał Ogórek  jest bliski decyzji by ich w ogóle nie nosić. Na to bohater wieczoru odpowiedział jednak, że są takie miejsce jak Filharmonia, gdzie są one jednak mile widziane. 

            Po dyskusji wszyscy goście udali się na poczęstunek oraz ustawili w kolejce do autora, który podpisywał książkę. W kuluarach długo jeszcze toczyły się rozmowy na temat mody, stylu i dwóch książek Krzysztofa Łoszewskiego Dress Code oraz Smart Casual.